Stocznie, Statki

Jest wniosek o odwołanie Artura T. z funkcji prezesa Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia – informuje Radio Szczecin. Wniosek złożył Paweł Brzezicki – prezes Funduszu Rozwoju Spółek, większościowy udziałowiec stoczni.

Wniosek został złożony w związku z zarzutami, jakie usłyszał Artur T. Chodzi o zawieranie umów na sporządzenie opinii prawnych dla Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) na łączną kwotę 1,1 mln zł. Według śledczych nie miały one uzasadnienia ekonomicznego. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Czytaj także: Zatrzymano prezesa MSR Gryfia

Czytaj także: Zarzuty niegospodarności m.in. dla prezesa MSR Gryfia

AL, Radio Szczecin

Fot.: Piotr B. Stareńczak

0 Teoretyczne Państwo PIS-u
To był właściwy człowiek na właściwym miejscu. Złodziej w znanej Zlodziejskiej Stoczni Remontowej. Kiedy prokuratura w Gdańsku zakończy śledztwo dotyczace Gryfii i postawi zarzuty ? Ile to może trwać jak to było bezczelne złodziejstwo w biały dzień.
28 maj 2019 : 11:40 Benek | Zgłoś
+2 Odpowiedz
Cytuję Benek:
. Kiedy prokuratura w Gdańsku zakończy śledztwo dotyczace Gryfii i postawi zarzuty ? Ile to może trwać jak to było bezczelne złodziejstwo w biały dzień.


Gdańsk to jest czarna dziura dlatego szczecińska prokuratura oddala tam śledztwo
A przecież to jest proste jak drut w kieszeni , Msr miała duże pieniądze na kontach zapasowych wypracowane przez stoczniowców przez ponad 40 lat i do tego Gryfia ,, sprzedała 90 % terenów służących jej do pracy w zamian musi płacić haracz za dzierżawę tych terenów i hal niezbędnych do dalszej pracy i wszystko znikło a długi Gryfii zamiast zmaleć lub wręcz zniknąć to powiększyły się do niebotycznych rozmiarów . Tak działał fundusz powołany do ratowania stoczni remontowych za poprzedniej władzy. Żeby kupić papier toaletowy rozpisywano przetargi poparte wieloma stronami z różnych kancelarii doradczych i to było czyste wyprowadzanie pieniędzy z firmy
28 maj 2019 : 21:15 Filip z konopi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter