Stocznie, Statki

W czasie spotkania w Gdańskim Klubie Biznesu Paweł Brzezicki - zarządca komisaryczny Polskiej Żeglugi Morskiej, do marca br. wiceminister w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, poinformował, że najbliższym czasie powstanie Morski Fundusz Inwestycyjny.

Fundusz powstanie na wzór duński, gdzie przed laty został powołany przez armatorów, stocznie, firmy ubezpieczeniowe i Narodowy Bank Danii. Fundusz miałby charakter komercyjny i podlegałby regułom wyznaczonym dla podmiotów finansowych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Będzie mógł emitować obligacje, listy zastawne itp.

– Praca nad jego utworzeniem są tak zaawansowane, że ustawa o Funduszu powinna zostać złożona w Sejmie w połowie roku – informował 17 listopada Maciej Styczyński z MGMiŻŚ. – Aby sprawnie działać Fundusz powinien na początku dysponować kwotą około 2 mld zł – informował Brzezicki. Mogliby z niego korzystać armatorzy, porty i inni beneficjenci z gospodarki morskiej potrzebujący znaczne środki na rozwój działalności. Waldemar Stawski z Polskiej Żeglugi Morskiej wyjaśniał zasady pozyskiwania środków w celu utworzenia funduszu. O potrzebach i planach inwestycyjnych Portu Gdynia Członków Gdańskiego Klubu Biznesu poinformował Piotr Nowak, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. finansów i zarządzania finansami.

rel (Polski Klaster Morski)

0 Szczecin wyrolowany z projektowania promu
Gdansk dostal zlecenie. Czy moze ktos z PiS dopilnowac, azeby nie podpisano jakiegokolwiek aneksu do umowy zwiekszajacego cene projektu.
22 listopad 2017 : 12:37 Romek | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter