Porty, logistyka

W sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia rozpoczął się Kongres Gospodarki Morskiej Portu Gdynia im. Tadeusza Wendy. Wydarzenie organizowane jest z okazji 100-lecia Portu Gdynia.

"Postanowiliśmy zaprosić wyjątkowych panelistów i stworzyć przestrzeń do dyskusji o historii, miastotwórczym działaniu portu, ale również o gospodarce morskiej" - powiedział PAP Aleksander Wicka szef działu marketingu Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Pierwszego dnia kongresu eksperci z branży morskiej poruszyli m.in. kwestie dotyczące łańcucha transportu intermodalnego w Polsce oraz kwestie dotyczące zielonych rozwiązań w branży morskiej. Otwarcie było połączone z premierą wystawy, która prezentuje zdjęcia gdyńskiego portu z różnych okresów jego działalności.

W środę przewidziano promocję okolicznościowego albumu pt. "Port Gdynia - 100 lat", a także cykl prelekcji dotyczących koncepcji społeczno-ekonomicznej i wojskowej polskiej obecności na morzu, czy miastotwórczej roli portu.

Częścią wydarzenia jest także IX Forum Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk, które rozpocznie się w czwartek 22 września.

"Port Gdynia jest węzłem strategicznym nie tylko dla Polski, ale przede wszystkim dla tej części Europy. Dlatego też trzeba podkreślić, że wymiar transportowy ma tutaj kolosalne znaczenie" - zaznaczył dr Michał Tuszyński kierownik projektu w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia.

Tuszyński dodał też, że korytarz Bałtyk-Adriatyk, to relacja w ramach której interesariusze gdyńskiego portu korzystają z dostępnej infrastruktury, aby na podstawie dobrej współpracy rozwijać się i zdobywać lepszą pozycje na rynku.

W piątek, w dniu setnych urodzin gdyńskiego portu, na Nabrzeżu Pilotowym, przy Kapitanacie Portu Gdynia odsłonięty zostanie pomnik Budowniczych Portu Gdynia.

Dariusz Sokolnik 

Fot.: Port Gdynia (ZMPG)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.9354 5.0352
EUR 4.8081 4.9053
CHF 5.0276 5.1292
GBP 5.4201 5.5295

Newsletter