Porty, logistyka

W drugim co do wielkości terminalu kontenerowym w Polsce rok 2019 kończy się najwyższym w historii wynikiem w przeładunkach - na poziomie 500 000 TEU.  

Port Gdynia z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki przeładunkowe. W tym roku spodziewane jest przekroczenie 24 mln ton, w tym 900 000 TEU.

Podczas oficjalnej uroczystości z okazji osiągnięcia rekordowego wyniku głos zabrali Wojciech Szymulewicz- prezes BCT, Mikołaj Osiński - prezes MSC Poland oraz Maciej Krzesiński - dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

- W imieniu Zarządu Morskiego Portu Gdynia serdecznie gratuluję Zarządowi i Pracownikom Bałtyckiego Terminala Kontenerowego, który w tym roku obchodzi 40 - lecie działalności. Z okazji okrągłej rocznicy oraz nadchodzących świąt życzę dalszych sukcesów i kolejnych tak spektakularnych wyników – komentuje Maciej Krzesiński.

Mając na względzie stale rosnący potencjał terminali, Zarząd Morskiego Portu Gdynia podejmuje wielomilionowe inwestycje, które w efekcie przyczynią się do przyjmowania większych jednostek oraz znaczącego wzrostu przeładunków.

W tym roku Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisali umowę na unijne dofinansowanie projektu "Rozbudowa dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia - przebudowa i elektryfikacja”. Planowane całkowite koszty inwestycji wyniosą niemal 70 milionów złotych. W wyniku podpisanej umowy inwestycja ta uzyskała wsparcie ze środków unijnych w kwocie około 20 milionów złotych. Poprzez elektryfikację dostępu kolejowego inwestycja usprawni funkcjonowanie transportu Intermodalnego Terminalu Kontenerowego od strony lądu.

Nowa obrotnica i pogłębienie akwenów portowych oraz przebudowa nabrzeży to kluczowe elementy rozwoju Portu Gdynia. Są to inwestycje o strukturalnym znaczeniu dla Polski i transeuropejskich sieci transportowych.

rel (ZMP Gdynia)

Fot.: Piotr B. Stareńczak 

Rekordowe, 500-tysięczne w tym roku TEU, zawarte w załadowywanym dzisiaj na statek kontenerze
Rekordowe, 500-tysięczne w tym roku TEU, zawarte w załadowywanym dzisiaj na statek kontenerze
Rekordowe, 500-tysięczne w tym roku TEU, zawarte w załadowywanym dzisiaj na statek kontenerze
Rekordowe, 500-tysięczne w tym roku TEU, zawarte w załadowywanym dzisiaj na statek kontenerze
Rekordowe, 500-tysięczne w tym roku TEU, zawarte w załadowywanym dzisiaj na statek kontenerzeRekordowe, 500-tysięczne w tym roku TEU, zawarte w załadowywanym dzisiaj na statek kontenerzeRekordowe, 500-tysięczne w tym roku TEU, zawarte w załadowywanym dzisiaj na statek kontenerzeRekordowe, 500-tysięczne w tym roku TEU, zawarte w załadowywanym dzisiaj na statek kontenerze

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter