Porty, logistyka

Wiodące towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL ogłasza, że od teraz wszystkie statki klasyfikowane przez DNV GL mogą korzystać ze zdalnych inspekcji w przypadku niektórych usług za pośrednictwem platformy danych Veracity.

Oznacza to, że w przypadku szeregu badań, inspektor DNV GL nie będzie musiał podróżować na statek. Zamiast tego, poprzez połączenie online lub przesyłanie strumieniowe wideo, dedykowany zespół inspektorów może zapewnić statkom w dowolnym miejscu na świecie wsparcie w postaci dokumentacji, obrazów, wideo oraz danych wejściowych dostarczonych przez klienta i załogę.

W fazie pilotażowej przeprowadzono ponad 1000 zdalnych przeglądów przez Direct Access to Technical Experts (DATE), czyli centrum wsparcia technicznego z siedzibą w Morskim Centrum Operacyjnym w Hovik, a także placówki w Hamburgu, Singapurze, Houston i Pireusie. Testy rozpoczęły się w 2017 roku, z pierwszymi, pilotażowymi komercyjnymi implementacjami dotyczącymi wybranych statków w 2018 roku, a teraz już cała flota klasyfikowana przez DNV GL może korzystać z tej usługi.

Czytaj także: DNV GL: transformacja energetyczna okazją dla innowacyjnych projektantów statków

Gdy klient zamawia inspekcję przez portal flotowy na platformie DNV GL Veracity, system może - dla niektórych rodzajów inspekcji - zaproponować opcję przeprowadzenia przeglądu na odległość. Wszystkie takie wnioski o przeprowadzenie badania są następnie oceniane przez inspektora, aby upewnić się, że badanie może być oferowane zdalnie.

Rodzaje inspekcji, które mogą być oferowane jako zdalne, obejmują: usługi okazjonalne, które mieszczą się pomiędzy inspekcjami okresowymi, inspekcje oparte na dokumentacji, testowanie i obserwacja systemów w czasie normalnej eksploatacji oraz przeglądy, które nie zostały zamówione razem z okresowymi (corocznymi) przeglądami klasyfikacyjnymi.

Przeglądy okresowe, takie jak coroczne przeglądy statków, nie są częścią programu badań zdalnych, ponieważ wymagają obecności inspektora na pokładzie.

AL, rel (DNV GL)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter