Porty, logistyka

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, kontynuuje inwestycje w Afryce. Firma podpisała właśnie protokół współpracy z Suez Canal Authority i Specjalną Strefą Ekonomiczną Kanału Sueskiego, zgodnie z którym zbuduje centrum logistyczne w parku przemysłowym East Port Said Industrial Zone, jednej z najbardziej strategicznych lokalizacji na Morzu Śródziemnym. 

Zgodnie z umową, centrum logistyczne, zbudowane przez Agility według najwyższych standardów międzynarodowych, ma usprawnić operacje importowe i magazynowanie surowców oraz zapewnić eksport i dystrybucję półproduktów i gotowych wyrobów przez porty na Kanale Sueskim. Agility ma również dostarczyć egipskim służbom celnym najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym będzie możliwe zmodernizowanie oraz zautomatyzowanie procesów celnych. To pozwoli na usprawnienie przepływu towarów, zapewni wzrost bezpieczeństwa procesów oraz obniży koszty łańcuchów dostaw i operacji przemysłowych w różnych obszarach strefy ekonomicznej.

- Uruchomienie projektu parku przemysłowego East Port Said jest zgodne z założeniami strategii Egipt 2030. Wspomaga cele i rozwój naszego kraju, co związane jest z zapewnieniem zintegrowanego zrównoważonego wzrostu gospodarczego poprzez tworzenie nowych miejsc pracy oraz wzmocnienie statusu Strefy Ekonomicznej Kanału Sueskiego jako ważnego węzła przemysłowego i handlowego - mówi admirał Mohab Mamish, prezes Suez Canal Authority i Specjalnej Strefy Ekonomicznej Kanału Sueskiego (SCZone). Protokół współpracy podpisany z Agility jest jednym z najważniejszych elementów planu rozwojowego strefy ekonomicznej, dotyczących szczególnie rozwoju obszaru East Port Side.

Współpraca między Agility a Strefą Ekonomiczną Kanału Sueskiego przewiduje inwestycje w rozwój i marketing zarówno obszaru logistycznego jak i przemysłowego. Obejmuje też utworzenie „zielonego” hubu logistycznego, zapewniającego usługi dodatkowe oraz wprowadzenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań celnych, które ułatwią i przyspieszą wymianę handlową. 

Tarek Sultan, wiceprezes i CEO Agility, powiedział - Korzystne położenie Egiptu zapewnia dostęp do najważniejszych rynków w regionie, czyniąc ze strefy idealny hub dystrybucyjny. Uwzględniając globalne zapotrzebowanie na dostęp i obecność na kontynencie, Agility od dawna rozszerza swoje inwestycje w Afryce. Stworzenie wspólnie z SCZone zintegrowanego hubu logistycznego i przemysłowego, a także modernizacja i automatyzacja obsługi celnej, to bardzo ważne elementy afrykańskiej strategii Agility, które dodatkowo podkreślają rolę Egiptu jako kluczowego gracza w tym regionie.

- Obecność w Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego, szczególnie w obszarze East Port Side, zapewnia przedsiębiorcom dostęp do nowoczesnej infrastruktury a także szybkich, łatwych i wydajnych rozwiązań celnych oraz logistycznych, umożliwiających ograniczenie czasu i kosztów operacji - mówi Sultan.

Pierwsza faza wdrożenia projektu obejmuje opracowanie planu wykonalności dla projektu budowy centrum logistycznego i wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań celnych w ciągu ośmiu miesięcy. W fazie drugiej przygotowany zostanie plan określający kolejne etapy budowy centrum logistycznego, a także szczegółowa analiza techniczna i finansowa wprowadzenia rozwiązań technologicznych w okresie sześciu miesięcy. Ostatnia, trzecia faza będzie dotyczyć utworzenia wspólnego przedsiębiorstwa, w ciągu kolejnych sześciu miesięcy. 

- Rynki afrykańskie, ze względu na swój potencjał i możliwości rozwoju, w perspektywie długoterminowej mogą stać się ważnym kierunkiem wymiany handlowej dla wielu polskich firm. Dzięki nowej inwestycji Agility w Egipcie, a także know-how i doświadczeniu lokalnych zespołów, będziemy mogli wzmocnić naszą ofertę dla klientów, zainteresowanych tym kierunkiem - podsumowuje Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager Agility Logistics w Polsce.

rel (Agility Logistics Sp. z o.o)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter