Porty, logistyka

Takiego zdarzenia w najnowszej historii Portu Gdynia dawno nie było. 13 listopada br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA kupił od firmy Vistal Gdynia nieruchomości zlokalizowane przy ul. Czechosłowackiej 3 na Nabrzeżu Węgierskim.

Czytaj także: Vistal Gdynia SA złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

Przypomnijmy, iż w roku 2010 w związku z zakupem udziałów spółki Euro-Cynk Gdynia, Vistal Gdynia stał się właścicielem połowy nabrzeża Węgierskiego w Porcie Gdynia, które poddał modernizacji w kierunku pełniejszego dostosowania go do realizacji dużych projektów branży offshore i branży energetyki wiatrowej. Sfinalizowanie zakupu działki zapewni terminalom portowym, operującym w rejonie nabrzeża Węgierskiego, wielką szansę na dalszy rozwój. 

- Od lat Port Gdynia szukał nowych terenów i zakup nabrzeża Węgierskiego to bardzo dobry interes – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. – Zawarta umowa sprzedaży stanowiła zwieńczenie negocjacji prowadzonych przez obie strony, będąc zarazem kolejnym krokiem w realizacji strategii Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA, związanym z pozyskiwaniem nowych terenów dla rozwoju funkcji portowych.

Czytaj także: Vistal sprzedaje nieruchomości

Czytaj także: Vistal Gdynia rozmawia z bankami o dalszej współpracy; zamierza sprzedać zbędne aktywa

rel (ZMPG-a SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter