Porty, logistyka

Grupa Lotos spodziewa się kolejnych dostaw ropy ze Stanów Zjednoczonych. Spółka będzie też kupować surowiec z innych kierunków - poinformował prezes spółki Marcin Jastrzębski.

"Nadprodukcja w Stanach Zjednoczonych jest dla nas korzystna. Chcemy na tym zarobić" - odpowiedział prezes, zapytany o możliwe kolejne zakupy ropy ze Stanów Zjednoczonych.

"Wielorodność ropy w Ameryce Północnej jest dość duża. Rozmawiamy o tym, by już w Stanach Zjednoczonych różne gatunki ropy mieszać w proporcjach dla naszej rafinerii najkorzystniejszych. Dla bezpieczeństwa rafinerii lepiej będzie, gdy będziemy mieć więcej gatunków ropy, by po ukończeniu projektu EFRA można było podpisać umowę termową" - dodał.

Powiedział, że nie będzie to jedyny zakup. "Będą kolejne gatunki do nas spływały. Tego nie zmienimy" - powiedział Jastrzębski.

Poinformował, że spółka testuje różne gatunki ropy, by ocenić ich przydatność przed uruchomieniem projektu EFRA. "To proces, wymaga czasu. To nie jedyny transport. Będzie ich więcej" - powiedział.

edytor: Marek Michałowski

morb/ jtt/ maro/

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4227 4.5121
EUR 4.6593 4.7535
CHF 4.6272 4.7206
GBP 5.427 5.5366

Newsletter