Porty, logistyka

W dniu 18 marca br. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA miał zaszczyt gościć Ministra - Prezydenta Regionu Flamandzkiego (Premiera Flandrii) pana Geert'a Bourgeois przebywającego w Gdańsku z oficjalną wizytą z okazji odbywającego się w dniach 14-21 marca "Tygodnia Flamandzkiego". Ministrowi, podczas wizyty w porcie towarzyszył Yvens Wantens - Generalny Przedstawiciel Rządu Flandrii w Polsce i Krajach Bałtyckich oraz Hendrik Theunissen - Zastępca Szefa Gabinetu Ministra.

Obchody "Tygodnia Flamandzkiego" zorganizowane w duchu hanzeatyckich tradycji łączących Flandrię I Polskę, zdominowane zostały przez trzy zasadnicze zagadnienia: współpracę morską, rozwój miast oraz ochronę dziedzictwa.

Z myślą o pierwszym z nich, Minister-Prezydent postanowił złożyć wizytę w Gdańskim Porcie, gdzie w towarzystwie Prezes ZMPG SA - Doroty Raben, Wiceprezydenta Miasta Gdańska - Andrzeja Bojanowskiego oraz byłego Ambasadora RP w Królestwie Belgii, Członka Rady Nadzorczej spółki Port Północny Sp. z o.o. - Sławomira Czarlewskiego, podczas 1,5 godzinnego rejsu po akwenach Portu Wewnętrznego oraz Zewnętrznego, zapoznał się z potencjałem Portu Gdańsk, jego planami rozwojowymi i perspektywami na przyszłość.

Wizyta Ministra-Prezydenta była również okazją do omówienia możliwości współpracy pomiędzy Portem Gdańsk a portami Regionu Flamandzkiego, których korzenie ścisłej hanzeatyckiej kooperacji sięgają aż okresu średniowiecza.

Podjęcie Ministra-Prezydenta było zarazem pierwszym z dwóch przewidywanych spotkań z przedstawicielami delegacji belgijskich zaplanowanych w Porcie Gdańsk podczas obchodów Tygodnia Flamandzkiego.

 

Port Gdańsk

0 Minister Flądrii?
Minister Flądrii? Hmmm...
21 marzec 2015 : 16:22 podpis | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9559 4.0359
EUR 4.2796 4.366
CHF 4.4937 4.5845
GBP 4.9968 5.0978

Newsletter