Porty, logistyka

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wyróżniony tytułem „Równa Firma” - jako przedsiębiorstwo, które dba o otoczenie lokalne, rozwój regionu oraz swoją postawą daje pozytywny przykład innym organizacjom w województwie zachodniopomorskim.

Tytuł „Równa Firma” przyznawany jest w ramach plebiscytu organizowanego przez pracowników naukowych Instytutu Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Głównym jego celem jest nagradzanie przedsiębiorstw społecznie odpowiedzialnych (CSR - Corporate Social Responsibility), by motywować je do takich działań, jak również by promować społeczną odpowiedzialność biznesu w środowisku lokalnym. Firmy badano także pod względem społecznej odpowiedzialności i aktywności wśród studentów, tworzenia możliwości kontaktu środowiska biznesowego ze środowiskiem studenckim oraz zwiększania świadomości roli społecznej odpowiedzialności biznesu wśród studentów i przedsiębiorstw.

Kalendarz plebiscytu podzielony był na kolejne etapy. Na wstępie - poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej - każdy mógł zgłosić swojego kandydata. Następnie zgłoszone firmy, które wyraziły zgodę na udział w plebiscycie, były oceniane przez studentów (za pomocą ankiety) oraz przez Kapitułę Plebiscytu. Dokonując oceny, brano pod uwagę takie aspekty jak: skala działań społecznych, w tym ilość i zasięg inicjatyw, w które angażuje się nominowany, korzyści dla otoczenia, opinie mediów na temat podejmowanych przez przedsiębiorstwo działań oraz sposób komunikacji z interesariuszami.

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 19 marca br. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. W tegorocznej – trzeciej z rzędu – edycji plebiscytu ocenie poddano 38 firm spośród 134 zgłoszonych w ramach pierwszego etapu. W imieniu Zarządu ZMPSiŚ SA tytuł odebrała dyrektor ds. handlowych i marketingu Aneta Szreder-Piernicka.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Szczecina. (Monika Woźniak-Lewandowska, ZMPSiŚ S.A.)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9567 4.0367
EUR 4.2903 4.3769
CHF 4.5349 4.6265
GBP 5.0003 5.1013

Newsletter