Inne

Główny Urząd Statystyczny z siedzibą w Warszawie oraz Urząd Statystyczny w Szczecinie opublikowały właśnie kolejny "dwurocznik" statystyczny gospodarki morskiej. Publikacja "Gospodarka morska w Polsce w latach 2021 i 2022" stanowi wszechstronną analizę statystyczną polskiej gospodarki morskiej.

Publikacja ta swoim zakresem tematycznym obejmuje stan i strukturę podmiotów gospodarczych, liczbę pracujących, wyniki ekonomiczne, morską i przybrzeżną flotę transportową oraz przewozy dokonane przez polskich przewoźników morskich, obroty ładunkowe, ruch pasażerów i statków w portach morskich, przemysł okrętowy, rybołówstwo morskie i przetwórstwo rybne, szkolnictwo morskie i naukę oraz turystykę morską i przybrzeżną.

Polską politykę morską warunkuje i określa Zintegrowana Polityka Morska Unii Europejskiej. Obejmuje ona wszystkie dziedziny życia politycznego, gospodarczego, społecznego, naukowego i kulturalnego, które w jakikolwiek sposób powiązane są z morzem i jego zasobami. Nowe podejście do spraw morskich we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej jest efektem szerszego spojrzenia na morza i oceany. Lepsze zarządzanie obszarami morskimi i nadmorskimi, w tym zasobami Morza Bałtyckiego, ma przyczynić się do poprawy dobrobytu mieszkańców regionów nadmorskich.

Publikacja "Gospodarka morska w Polsce w latach 2021 i 2022" będąca kontynuacją poprzednich edycji, została opracowana przez pracowników Ośrodka Statystyki Morskiej Urzędu Statystycznego w Szczecinie. Prezentuje ona analizę wybranych wskaźników charakteryzujących działalność podstawowych sektorów gospodarki morskiej wraz z uzupełniającymi statystykami dotyczącymi szkolnictwa morskiego i nauki oraz turystyki.

rel (GUS, USS

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0044 4.0852
EUR 4.285 4.3716
CHF 4.3754 4.4638
GBP 4.995 5.096

Newsletter