Bezpieczeństwo, Granice

Zatrzymanie napływu imigrantów osiągniemy poprzez misję europejską, w tym morskich sił zbrojnych, w porozumieniu z władzami Afryki Północnej - powiedziała premier Giorgia Meloni w piątek w wieczornym nagraniu wideo opublikowanym przez Palazzo Chigi.

Premier Meloni powiedziała, że trzeba "sprawdzać już w Afryce, kto ma prawo do azylu, a kto nie; przyjmować do Unii Europejskiej tylko tych, którzy rzeczywiście mają do tego prawo zgodnie z konwencjami międzynarodowymi, a jednocześnie poczynić poważne inwestycje w rozwój krajów afrykańskich".

Włoski rząd natychmiast zamierza podjąć nadzwyczajne środki, aby zaradzić liczbie nielegalnych przybyszów, których zaobserwowaliśmy na naszych wybrzeżach – zapowiedziała premier Meloni.

Presja migracyjna, której Włochy doświadczają od początku tego roku, jest wynikiem bardzo trudnej sytuacji międzynarodowej, która łączy w sobie problemy, jakie miały już kraje afrykańskie, z sytuacją rosnącej niestabilności, szczególnie w obszarze Afryki Środkowej - oceniła premier Włoch.

Powiedziała, że w związku z bardzo trudną sytuacją krajów Sahelu, na którą składają się zamachy stanu, klęski żywiołowe, wojny o zboża, przejmowanie władzy przez dżihadystów, kilkadziesiąt milionów ludzi będzie chciało opuścić swoje kraje w poszukiwaniu lepszej przyszłości w Europie.

Jasne jest jednak, że Europa nie może przyjąć tak ogromnej masy ludzi - powiedziała Meloni.

Z Pescary Miłosz Marczuk
Fot. Shutterstock

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2996 4.3864
EUR 4.5752 4.6676
CHF 4.7453 4.8411
GBP 5.2718 5.3784

Newsletter