Stocznie, Statki

Nie dalej, jak tydzień temu stocznia Damen Shipyards Singapore Pte Ltd przekazała dwie z serii trzech jednostek typu Fast Crew Supply (FCS) 2206. Nowym właścicielem jest firma z siedzibą w Dubaju - Seaways International, specjalizująca się w zaopatrzeniu offshore.

Fast Crew Supply to szybka jednostka przeznaczona do głównie do przewozu pracowników i zaopatrzenia na platformy i jednostki offshore oraz we wszystkich relacjach, gdzie niezbędny jest szybki transport niewielkich grup ludzi i zapatrzenia.

Damen podpisał kontrakt z Seaways International 9 maja 2018 roku. FCS 2206 będą w stanie przetransportować do 30 pasażerów oraz 6 członków załogi z maksymalną prędkością do 30 węzłów.

- Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem, jakim firma Seaways International obdarzyła Damen, aby wesprzeć rozwój ich działalności. Realizacja projektu przebiegła we współpracy z zespołem projektowym klienta – przyznał Hidde Nooteboom, kierownik sprzedaży Damen.

Czytaj także: Naviera Integral podpisuje umowę na budowę piętnastej, szybkiej jednostki transportowej

Jednostki zostaną przetransportowane na pokładzie ciężarowca do Luandy w Angoli. Trzeci statek tego typu jest budowany w stoczni Damen Shipyards Antalya w Turcji i ma być dostarczony w lipcu. Jednostki będą wykorzystywane w regionie Afryki Zachodniej.

AL, rel (Damen)

+1 Mala zwinna flota
Z czasem przejmie to Somalia do atakow na flote handlowa w Zatoce Adenskiej. Albo beda przemycac MIGRANTOW do Europy Wiec niech ta Damen nie lize byle inwestora!!
11 marzec 2019 : 10:08 Stary Kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter