Offshore

W środę, 5 czerwca br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki morskich wież wiatrowych Baltic Towers.

Fabryka powstanie w południowej części gdańskiej wyspy Ostrów, na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej, a dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, już na etapie projektowym, w nowo budowanym zakładzie utworzonych zostanie ponad 500 wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy. 

Nowoczesny zakład produkcyjny, zaprojektowany i wybudowany zgodnie ze standardami Industry 4.0, będzie posiadał moce produkcyjne zdolne do realizacji ponad 150 wież rocznie. Nowy zakład będzie spełniał najwyższe standardy techniczne, jakościowe oraz środowiskowe stawiane przez kluczowych klientów na rynku MEW. 

Budowa fabryki wież offshore jest realizowana przez spółkę Baltic Towers, która powstała w wyniku współpracy Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) oraz hiszpańskiej spółki GRI Renewable Industries, S.L.

W październiku ub. roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu dla spółki Baltic Towers. Polska Strefa Inwestycji wesprze budowę hali produkcyjno-magazynowej do produkcji morskich wież wiatrowych. Wraz z decyzją Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o wsparciu inwestycji projekt realizowany przez Baltic Towers nabrał rozpędu.

Inwestycja zostanie oddana w drugim kwartale 2025 r. i ma stać się istotnym elementem w łańcuchu dostaw energetyki odnawialnej w Polsce i Europie.

LEW

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0598 4.1418
EUR 4.3318 4.4194
CHF 4.5524 4.6444
GBP 5.142 5.2458

Newsletter