Offshore

Przez ostatnie 8 lat razem z fantastyczną załogą zrobiliśmy wszystko, żeby Spółka stabilnie kontynuowała działalność poszukiwawczo-wydobywczą na polskim Bałtyku i była gotowa do podjęcia aktywności w szeroko rozumianym Offshore - przekazał w pożegnalnym wpisie w social mediach Grzegorz Strzelczyk.

W kwietniu przeprowadzono zmiany w zarządzie należącej do Orlenu spółce Lotos Petrobaltic. Odwołanych zostało czterech członków zarządu: Grzegorz Ksepko, Adam Meller, Andrzej Ptak i Artur Cieślik.

Stanowisko prezesa zarządu utrzymał wówczas Grzegorz Strzelczyk, który zarządzał spółką od 2017 r., w wcześniej sprawował funkcję wiceprezesa zarządu.

Strzelczyk, znany także jako wieloletni radny PiS, z Petrobaltikiem związany był już jednak wcześniej - w latach 2006-2008 r. był wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. restrukturyzacji i rozwoju PPiEZRiG Petrobaltic. Studiował Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzanie Gospodarcze w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

Nowym prezesem Lotos Petrobaltic został Wiesław Prugar, członek zarządu Orlenu ds. Upstream, który jednocześnie został powołany na stanowisko prezesa zarządu trzech innych spółek: Lotos Upstream, Orlen Upstream oraz PGNiG Upstream Polska - za zgodą Rady Nadzorczej Orlen SA wyrażonej uchwałą podjętą na posiedzeniu 27 maja 2024 roku.

Powstały w 1990 r. Lotos Petrobaltic, spółka należąca do Grupy Orlen, jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem górnictwa morskiego, czyli działającym w sektorze offshore oil and gas, zajmującym się poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy i gazu na polskim szelfie Morza Bałtyckiego. Ponadto oferuje również klientom zewnętrznym obsługę logistyczną offshore, a także badania morza i zarządzanie flotą. Posiada i zarząda (jako operator) platformami wiertniczymi i wydobywczymi oraz centrami produkcyjnymi oraz flotą statków offshore.

Fot. Sławomir Lewandowski / PortalMorski.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0598 4.1418
EUR 4.3318 4.4194
CHF 4.5524 4.6444
GBP 5.142 5.2458

Newsletter