Offshore

Jumbo Offshore zakończyło usuwanie dwóch uszkodzonych monopali na morskiej farmie wiatrowej (MFW) Yunlin na Tajwanie. Do realizacji tego zadania z Europy sprowadzony został Heavy Load Carrier Fairplayer.

Jumbo Offshore otrzymało kontrakt na usunięcie monopali od Yunneng Wind Power Co. Ltd. (YWPC) na początku 2024 roku.

Monopale ucierpiały w wyniku ich instalacji w dnie na wcześniejszym etapie projektu MFW. Ich usunięcie z morskich głębin wiązało się z podwodnym cięciem monopali na sekcje, a także ich wydobyciem, transportem i rozładunkiem.

Realizacja tego zadania wymagała wyposażenia statku Fairplayer m.in. w podwodne narzędzie do cięcia i podnoszenia kilkutonowych elementów. Narzędzia zostały dostarczone przez Claxton Engineering Services. Ponadto statek został wyposażony w pojazd podwodny dostarczony przez IKM subsea i sprzęt pomiarowy Reach subsea. Dzięki temu Fairplayer mógł z powodzeniem usunąć monopale.

Poszczególne sekcje zostały przeniesione do ładowni statku w celu przetransportowania do lokalnego tajwańskiego portu i rozładunku na nabrzeżu.

Jak informuje zespół medialny Jumbo Offshore, od podpisania umowy do pomyślnego zakończenia prac minęło niecałe pięć miesięcy, wliczając w to rejs statku z Europy na Tajwan.

REL/LEW

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0598 4.1418
EUR 4.3318 4.4194
CHF 4.5524 4.6444
GBP 5.142 5.2458

Newsletter