Żegluga

Od 18 sierpnia do 4 września 2020 r. trwają konsultacje publiczne wariantów przebiegu połączenia polskiego odcinka Dunaj-Odra-Łaba. Konsultacje otworzyła minister Anna Moskwa podczas wideokonferencji, w której wzięło udział ponad 40 przedstawicieli samorządów terytorialnych i administracji rządowej z obszaru oddziaływania planowanej drogi wodnej.

W Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej kontynuowane są prace nad przygotowaniem Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej. Na potrzeby programu prowadzone są także analizy odnoszące się do dróg wodnych funkcjonalnie powiązanych z drogą wodną na Odrze - połączenia Dunaj-Odra-Łaba (Kędzierzyn-Koźle - Chałupki) oraz Kanału Śląskiego.

Do 4 września 2020 r. ministerstwo zbiera uwagi do opracowanej przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wariantowej koncepcji przebiegu połączenia Dunaj-Odra-Łaba na terenie Polski.

Jest to kolejna odsłona konsultacji programu odrzańskiego. Podobna formuła włączenia samorządów terytorialnych do prac studialnych dotyczyła odcinka Odry od Kędzierzyna-Koźla do ujścia Nysy Łużyckiej (w listopadzie 2017 r) i odcinka granicznego Odry (w kwietniu 2018 roku). Koncepcja Kanału Śląskiego była przedmiotem konsultacji w sierpniu i wrześniu 2019 roku.

Zainteresowane podmioty mogą zgłaszać swoje uwagi i propozycje na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fot. z telekonferencji: MGMiŻŚ

Telekonferencja w sprawie kanału Odra-Dunaj-Łaba
Telekonferencja w sprawie kanału Odra-Dunaj-Łaba
+4 Dunasj ,Odra,Laba
Wyglada na to ze Kedzierzyn Kozle jest tylko punktem na mapie, mimo zapewnien ministra Grobarczyka, budowa portu srodladowego w Kozlu dalej jest przez panstwo polskie BLOKOWANA!!
21 sierpień 2020 : 08:19 Chlopek roztropek | Zgłoś
-1 Poziom
Czy woda tam jest w wystarczającej ilości ?
24 sierpień 2020 : 07:46 TuTam | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter