Żegluga

Jeden z wiodących przewoźników morskich - Hapag-Lloyd - kontynuuje przyjętą w maju 2014 roku politykę recyklingu statków. Firma poinformowała właśnie o wysyłce siedmiu kontenerowców do stoczni złomowej w Turcji i Chinach.

Wymienione stocznie są odpowiednio wyposażone, a także certyfikowane jako tereny, na których złomowanie statków odbywa się w przyjazny dla środowiska sposób – informuje Hapag-Lloyd. Statki, o których mowa, mają pojemność 4 101 TEU.

- Recykling statków to część restrukturyzacji naszej floty – powiedział Anthony Firmin, dyrektor operacyjny w Hapag-Lloyd. Dodał także, że od czasu fuzji z United Arab Shipping Company (UASC), flota firmy należy do jednej z najmłodszych w branży.

We wrześniu ubiegłego roku przewoźnik wysłał trzy starsze jednostki z floty UASC, które także zostaną zezłomowane w przyjazny dla środowiska sposób.

Przypomnijmy, że firmy Hapag-Lloyd i United Arab Shipping Company umowę o połączeniu się podpisały w lipcu 2016 roku, dzięki czemu znalazły się wśród pięciu największych przewoźników kontenerowych na świecie.

Czytaj także: Hapag-Lloyd i United Arab Shipping Company połączą siły

AL

1 1 1 1

Newsletter