Żegluga

Czy Odra może pobudzić gospodarczo przyległe regiony? Czy zasadne jest jej uregulowanie i przywrócenie dla transportu śródlądowego? Spotkanie na ten temat, z udziałem ekspertów, organizują Rada Interesantów Portu Szczecin oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

„Odra stymulatorem rozwoju gospodarczego przyległych regionów w aspekcie międzynarodowym” – warsztaty pod takim hasłem odbędą się w czwartek (12 bm.) w sali Senatu Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy al. Piastów 19 w Szczecinie. Początek o godz. 15.

– Samorządy, stowarzyszenia, klastry, urzędnicy różnych szczebli, media oraz ogromna rzesza sympatyków i przyjaciół odtworzenia w Polsce żeglugi śródlądowej na Odrze spotkają się, aby porozmawiać o zasadności uregulowania rzeki i przywrócenia jej dla transportu śródlądowego – zapowiada Jan Stasiak, przewodniczący RIPS. – W gronie ekspertów chcemy też odkrywać nowe możliwości dla tego pomysłu.

Spotkanie towarzyszyć będzie II Międzynarodowemu Kongresowi Morskiemu, który 12 bm. rozpocznie się w Szczecinie. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Mogą przyjść wszyscy zainteresowani, również osoby nie będące uczestnikami kongresu (przy czym udział w warsztatach nie upoważnia do wstępu na inne kongresowe wydarzenia). (ek)

 

 

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter