Żegluga

Dariusz Rosati - jedynka na zachodniopomorsko-lubuskiej liście PO do europarlamentu - będzie zabiegał o pieniądze na budowę tunelu do Świnoujścia. Taką deklarację polityk złożył w "Rozmowach pod krawatem".

Poseł tłumaczył, że bywał w Świnoujściu na imprezach biznesowych i wie, jak kłopotliwe jest przeprawianie się do miasta promem.

Obiecał wsparcie, choć szczegółów nie ujawnił. - Trzeba zbudować pewien plan finansowy - mówił Rosati. - Mamy pomysł, aby finansować ten projekt wspólnie z miastem i regionem, przy wsparciu z Warszawy oraz środków unijnych.

Mieszkańcy od lat czekają na budowę tunelu. Miasta nie stać na taki wydatek, dotąd nie udało się też zdobyć dofinansowania.

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zadeklarował, że jest w stanie zapewnić wkład własny w wysokości około 150 mln złotych.

Szacunkowy koszt budowy stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin to miliard złotych. 

 

+8 Demagog z PO
Panie Rosati , ja rozumiem że chce pan się dostać do parlamentu europejskiego , ale są granice oszukiwania ludzi
01 kwiecień 2014 : 08:18 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Do tego pasuje tylko powiedzono z Sycylii.....:)
Idą wybory i znowu złote góry obiecują...... A do tego cyrku z tunelem pasuje powiedzonko z Sycylii ....... Tam gdy chce się jasno dać do zrozumienia że coś raczej nigdy się nie stanie odpowiada się na pytanie kiedy - a no Kiedy most zbudują.....(mowa moscie przez Cieśninę Messyńską) To samo można i w Świnoujściu powiedzieć - kiedy usłyszy się prawdę przed wyborami od Polityka - Kiedy w Świnoujściu tunel zbudują....... Hmm a może tak w wyborach do Europarlamentu nie zagłosować na żadnego z obecnych panów posłó, ministrów ...... byłą b miła niespodzianka że na cipłą posadkę w Brukseli liczyć nie można - więc chyba czas drodzy Wyborcy nie oddawać głosu na nikogo kto przez ostatnie lata przewijał się przez parlament itd...... To jedyna lekcja jaka może tych panów czgoś nauczyć......
01 kwiecień 2014 : 19:42 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter