Stocznie, Statki

Fiński koncern Wärtsilä opracowuje projekt serii sześciu nowych luksusowych statków wycieczkowych, mieszczących po 200 pasażerów. Jednostki, eksploatowane przez Amundsen Expeditions, zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozwijający się rynek chiński. Kontrakt z Wärtsilä został podpisany w trzecim kwartale 2019 roku.

Statki są przeznaczone do wydajnej eksploatacji zarówno na wodach tropikalnych, jak i polarnych. Ze względu na surowe warunki środowiskowe i często odległe położenie miejsc przeznaczenia rejsów, szczególną uwagę zwrócono na zapewnienie niezawodności operacyjnej statków - mówi Markku Miinala, dyrektor generalny Ship Design Sales, Wärtsilä Marine.

Zespół Wärtsilä wraz z Amundsen Expeditions opracował koncepcję, która spełnia dokładnie specyfikację i wymagania właściciela.

Statki są zaprojektowane tak, aby mogły być wyposażone w kompletny pakiet rozwiązań Wärtsilä, w tym silniki Wärtsilä 32, systemy katalizatorów (SCR) służące redukcji emisji tlenków azotu (NOx), napęd elektryczny, mostek zintegrowany - systemy nawigacyjne i komunikacyjne Wärtsilä Nacos Platinum, jak również rozwiązania automatyzacji Wärtsilä. Ewentualny pakiet dostaw będzie prawdopodobnie wspierany przez 10-letnią umowę serwisową, która zapewni bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność statków.

Wärtsilä jest jednym z wiodących dostawców dla branży wycieczkowej. Dzięki sieci zaangażowanych ekspertów, firma może wspierać swoich klientów, gdziekolwiek działają. Oprócz portfolio wydajnych i niezawodnych rozwiązań, Wärtsilä oferuje również najnowsze rozwiązania w zakresie projektowania statków, cyberbezpieczeństwa, zwiększonej wydajności w zakresie zrównoważonego rozwoju i przyszłościowych operacji.

AL, rel (Wärtsilä)

Fot.: Wärtsilä

+1 kim?
Kim chcą to zrobić?
24 kwiecień 2020 : 11:33 x-men Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 R4
Podwykonawcy? :P poradzą sobie
25 kwiecień 2020 : 05:39 Rrrrr Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter