Stocznie, Statki

Stocznia Sunreef Yachts, od lat projektująca luksusowe katamarany, właśnie prezentuje nowy model linii katamaranów żaglowych od 70 do 170 stóp - Sunreef 90 Ultimate. Biuro projektowe potrzebowało 6 miesięcy intensywnej pracy na jego opracowanie.

Jacht będzie zbudowany z lekkiego włókna węglowego. Opływowe kadłuby oraz dziób typu X-bow, mają pozwolić osiągać prędkości 20 węzłów wzwyż przy lekkiej bryzie, z zachowaniem stabilności i bezpieczeństwa. Minimalistyczna nadbudówka zmniejszy opór powietrza, a panele słoneczne oraz hydrogeneratory pozwolą na uzyskanie energii z natury. Pokład słoneczny nie będzie typowym pokładem wypoczynkowym, zostanie całkowicie zagospodarowany panelami słonecznymi o łącznej powierzchni 54 m2, wytwarzającej 8 kW mocy. Konstrukcja nadbudówki ma być oparta na strukturze plastra miodu, co nie tylko nasłoneczni salon oraz kabinę właścicielską na głównym pokładzie, ale będzie też głównym elementem projektowym nowoczesnego wystroju wnętrz. Dwie sterówki na pokładzie słonecznym zagwarantują kapitanowi komfort żeglugi i widoczność 360°.

Wewnątrz jachtu, na głównym pokładzie mieścić się będzie salon z kuchnią. Kabina właścicielska i wewnętrzna sterówka znajdą się na przedzie nadbudówki. Ogromna szklana ściana zapewni widok na morze, a przesuwane drzwi dostęp do prywatnego tarasu na zewnątrz, na którym pomieszczone będzie jacuzzi, bar i strefa wypoczynkowa. Łazienka armatorska zostanie umieszczona na dole w prawym kadłubie. Będzie tu jeszcze jedna, przestrzenna, podwójna kabina dla gości z prywatną łazienką i kwatery dla załogi. Lewy kadłub będzie zawierać dwie wygodne, podwójne kabiny dla gości z osobnymi łazienkami oraz spichlerz i pomieszczenie gospodarcze bezpośrednio połączone z kuchnią na głównym pokładzie.

Kokpit zewnętrzny (20m2) wyposażony jest w sofę, materace do opalania oraz garaż na skuter motorowy.

Charakterystyka podstawowa:

Konstrukcja: włókno węglowe
Długość: 27,5m
Szerokość: 11 m
Zanurzenie: 2,1 m
Wyporność: 55 T
Ożaglowanie pod wiatr: 410 m2
Ożaglowanie z wiatrem: 590 m2
Silniki: 2x240 HP
Prędkość przelotowa na silnikach: 12 węzłów
Max. prędkość przy ożaglowaniu: pow. 20 węzłów
Zasięg: 1500 mil morskich
Zbiorniki wody: 2x780 L
Zbiorniki paliwa: 2x2500 L
Przestrzeń życiowa: 140 m2
Całkowita energia z paneli słonecznych – 8 kW
Goście: 8
Załoga: 2
Projekt: Sunreef Yachts 

Ilustracje: Sunreef Yachts 

+1 Ten katamaran SUNREEF!
O je-ja, ale wyrób! . Nie dopatrzyłem się żagli, a gdzież one są schowane? Jadąc takim to się czuje zapewne, że złotówki wypływają wprost do wody. A jaka satysfakcja, że mnie na to stać!
27 listopad 2012 : 13:18 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter