Prawo, polityka

Prezydent Trump i ja jesteśmy naprawdę wdzięczni za wasze odważne przeciwstawienie się projektowi Nord Stream 2 - powiedział w poniedziałek wiceprezydent USA Mike Pence po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. 

Wiceprezydent USA Mike Pence po rozmowach polskiej i amerykańskiej delegacji pochwalił stanowisko Polski w sprawie projektu Nord Stream 2. Zaznaczył również, że Stany Zjednoczone "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" przez Polskę propozycji podatku od usług cyfrowych, "które utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami".

"Wiemy jednak, że mamy jeszcze sporo do zrobienia. Pomimo wielu lat negocjacji rosyjskie wojska ciągle okupują nielegalnie duże połacie Gruzji i Ukrainy. Moskwa - taka jest prawda - stara się podzielić nasz sojusz, wykorzystując do tego zasoby ropy naftowej i gazu" - zaznaczył Mike Pence.

Pence podkreślił, że od października zeszłego roku Polska podpisała trzy umowy z amerykańskimi przedsiębiorstwami, które pozwolą zaimportować ponad 7 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie.

"Nadal będziemy współpracować nad rozwijaniem innych źródeł energii w tym energii jądrowej. Prezydent Trump i ja jesteśmy naprawdę wdzięczni za wasze odważne przeciwstawienie się (...)projektowi Nord Stream 2" - podkreślił wiceprezydent Pence.

Marcin Chomiuk, Marzena Kozłowska

Fot.: Twitter / Mike Pence

+2 Chca swoj gaz sprzedac?
Dalbym bardziej wiarę tym slowom, gdyby jednoczesniej Trump nie zapraszal Rosji do G7, co usilowalnzrobic ostatnio w Biaritz. Tutaj chwali nas za oslabianie Rosji w kwestii eksportu jej gazu a jednoczesnie lewaruje Putina w inny sposob. A moze idzie o to, ze chce sprzedawac amerykanskingaz do Europy? A do Rosji cos innego i stad mu Putin potrzebny. Duza to jest układanka i nasza mala polityka moze byc łatwo rozjechana jak walcem.
03 wrzesień 2019 : 11:24 Zenek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter