Prawo, polityka

Prof. Bogusław Liberadzki, poseł do Parlamentu Europejskiego (SLD):

- Nie ulega wątpliwości, że Pomorze Zachodnie nie jest przedmiotem szczególnej troski rządu koalicji PO-PSL. Należy zaznaczyć również, że prominentni politycy Pomorza Zachodniego koalicji PO-PSL nie mogą wykazać się osiągnięciami w sprawach regionu. Strategie regionalne rozwoju również nie przyniosły widocznych efektów. Nowa perspektywa finansowa z UE lat 2014-2020 daje duże środki finansowe, problem w tym jak te środki zostaną zagospodarowane. Nie ma nadal w tej sprawie pełnej jasności.

W Parlamencie Europejskim jesienią 2013 roku sprawiliśmy, że Korytarz Transportowy Adriatyk - Bałtyk obejmuje zachodnią Polskę, w tym Szczecin i Świnoujście. Dzięki temu jest możliwe sfinansowanie z udziałem środków unijnych budowy całej drogi S3 łącznie z tunelem pod Świną, budowy drogi S6 od Szczecina do Koszalina, remontu linii Kolejowej Nadodrzańskiej, modernizacji linii kolejowej Szczecin - Poznań - Wrocław do prędkości 160 km/godz. Jeszcze w maju 2014 roku (przed wyborami do Parlamentu Europejskiego) ówczesny premier i ówczesna wicepremier składali zapewnienia o realizacji owych projektów. W obecnych planach inwestycyjnych już tych projektów nie ma jako aktualnych do realizacji, ale jako daleka rezerwa.
Inwestycje te są niezbędne do rozwoju portów morskich, rozwoju turystyki i ponownego uprzemysłowienia Pomorza Zachodniego. Bez wzmocnienia dostępu do portów morskich nie będziemy mogli rozwijać się i skutecznie konkurować. (mak)

+7 uchadi sabaka...
Myślałem , że tej pijaczyny nie ma już na scenie politycznej ... hmm... patrzcie ... a ona schowała się w Brukseli.
Jak kolejarz był Ministrem Transportu za czasów SLD to nic nie zrobił dla regionu a teraz ma czelność zabierać głos !
Nawet jak masz rację to milcz , kolego ... bo jeszcze nie rozliczyłeś się ze swoich przekrętów !
23 luty 2015 : 12:31 Bimber-racki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Loty krajowe
A co z lotami krajowymi panie Liberadzki.W powietrze trzeba iść bo drogi są do budowy a powietrze jest wolne...tym nich się pan zajmie.
24 luty 2015 : 22:13 zbyniu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter