Prawo, polityka

- Z trwogą przyjęliśmy tę informację – to komentarz europosła Marka Gróbarczyka (PiS) do decyzji premiera Donalda Tuska o powołaniu superministerstwa. Opozycji nie podoba się likwidacja resortu transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że gospodarka morska jest tak ważnym sektorem, iż zasługuje na własny resort. Marek Gróbarczyk przypomniał w piątek na konferencji prasowej, że premier Donald Tusk przejmując rządy po PiS zlikwidował ministerstwo gospodarki morskiej. A kilka lat później przekształcił resort infrastruktury w ministerstwo transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

PiS mówi, że była to właściwa refleksja premiera. Ale teraz Tusk zdecydował się połączyć ministerstwo rozwoju regionalnego z ministerstwem infrastruktury (superministerstwo). Zdaniem opozycji jest to bardzo zły ruch, który jeszcze bardziej zmarginalizuje branżę morską w działaniach rządu.

- Gospodarka morska jest kołem zamachowym gospodarki. Rząd Donalda Tuska realizuje chorą ideę niszczenia Polski. Na naszych oczach niszczy się gospodarkę morską – mówił w piątek Leszek Duklanowski, szczeciński radny PiS. - Dzisiejsza ekipa prowadzi nas ku zagładzie – dodał.

Wtórował Kazimierz Drzazga, radny wojewódzki: - Nie ma życzliwości i propolskiego patrzenia rządu.
Politycy PiS chcą, by ministerstwo gospodarki morskiej zostało reaktywowane. Marek Gróbarczyk napisał w tej sprawie list otwarty do premiera.

Ale nie tylko oni krytykują pomysł prezesa rady ministrów. Bogusław Liberadzki, europoseł SLD, nazwał superministerstwo sztucznym tworem.

- Dla nas jest jednak jedna dobra wiadomość: nie ma już ministra z Pomorza (Sławomira Nowaka, który kierował resortem infrastruktury – red.) - podkreśla Liberadzki.

Czytaj też Europoseł Gróbarczyk chce przywrócenia...

(masz)

 

0 Wszystko to prawda
ale tylko wywalenie PO z rządzenia Polską da realną szanse na zmiany w gospodarce morskiej oby nigdy tak nie była ,ze rządząca partia zatrudniła 100 tys bezproduktywnych urzędników a zwolniła 9 tyś stoczniowców gdzie tu logika? - wszystko to jest niczym innym niż niszczenie dorobku morskiego , w czyim imieniu ta banda rządząca sprawuje władze na pewno nie polskim
25 listopad 2013 : 09:03 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter