Porty, logistyka

Na podejściu do portu morskiego w Ustce rozpoczęły się prace pogłębiarskie, które wykonuje firma PRCiP z Gdańska. Łącznie do końca roku w ramach dwuetapowej umowy ma być wydobyte około 70 tyś. metrów sześciennych piasku.

Większość wybrana zostanie z toru podejściowego i znajdujących się w jego okolicy osadników. 10 tysięcy metrów ma być wybrana z toru wodnego w samym porcie Ustka tak, aby utrzymać warunki żeglugowe.

Podjeście do portu ma być pogłębione do 8 metrów, aby utrzymać głębokość techniczną około 6,5 metra. Dodatkowo mają być pogłębione dwa osadniki piasku znajdujące się po wschodniej i zachodniej stronie wejścia do usteckiego portu. Część prac ma odbyć się do końca czerwca, reszta planowana jest po sezonie letnim do końca tego roku. Cały urobek z pogłębiania będzie wysypany na plażę wschodnią w Ustce w odległości koło 1,k na wschód od falochronu. Łącznie na ten cel wydane zostanie 530 tys zł.

Warto dodać, że Urząd Morski w Słupsku zaplanował również pogłębianie w porcie morskim Darłowo, Kołobrzeg i Łeba. Łącznie na ten cel zaplanowano około 2,5 mln zł.

Tekst i fot.: Hubert Bierndgarski

+1 kiedy ruszy rozbudowa portu?
czy cos wiadomo ?
28 maj 2019 : 09:55 taka prawda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Rozbudowa portu
W pierwszej kolejnosci jest Elblag !
29 maj 2019 : 06:40 Stary kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter