Porty, logistyka

Acoustics, norweski producent elementów na morskie platformy wiertnicze, którego oddział mieści się w Elbląskim Parku Technologicznym, wybuduje w Elblągu nowy zakład produkcyjny. Do tej pory w tym mieście funkcjonowało biuro projektowe norweskiego producenta.

Wytwarzane w nowym zakładzie będą elementy poprawiające warunki pracy na platformach, stacjonujących głównie na Morzu Norweskim i Morzu Północnym. W nowym zakładzie prowadzona będzie także produkcja konstrukcji i urządzeń z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Uruchomienie produkcji przewidywane jest za rok. W pierwszym etapie powstanie obiekt o powierzchni 1 242 m kwadratowych, docelowo zostanie on powiększony do 2 783 m2.

- To konsekwencja działań podjętych dwa lata temu kiedy opracowaliśmy strategię rozwoju firmy i zdecydowaliśmy się uruchomić nasze biuro projektowe w Elbląskim Parku Technologicznym. Duże zaangażowanie Urzędu Miasta i Elbląskiego Parku Technologicznego przyczyniło się do podjęcia przez nas ostatecznej decyzji o uruchomieniu nowego zakładu. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące wymagania jakościowe odbiorców ze Skandynawii – mówi Daniel Dłuszczakowski, dyrektor generalny Acoustics.

Jest to czwarta inwestycja w Elbląskim Parku Technologicznym. – Cieszę się, że inwestor wybrał taką właśnie lokalizację. Będzie to czwarta inwestycja na Modrzewinie, wierzymy, że nie ostatnia w tym roku. Każdy inwestor, mały czy duży, który tworzy nowe miejsca pracy w Elblągu, jest ważny i należy o niego dbać - mówi prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

W pierwszym okresie działalności nowego zakładu, zatrudnienie znajdzie w nim kilkanaście osób.

 

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter