Inne

Fabryka Frosta otworzyła w czwartek w Bydgoszczy nową linię produkcji wyrobów rybnych. Inwestycja kosztowała 65 mln zł. W zakładzie zatrudniono dodatkowo 40 osób.

W zakładzie Frosta w Bydgoszczy, zajmującym się produkcją żywności mrożonej, powstała hala produkcyjna o powierzchni 5,5 tys. m kw. i magazyny z zapleczem o powierzchni ok. 2 tys. m kw. Inwestycja pozwoliła na uruchomienie nowoczesnej linii do wytwarzania szerokiej gamy produktów rybnych z sosami i warzywami.

"Jesteśmy dumni z efektów projektu, który postanowiliśmy zrealizować w Bydgoszczy. Rozwój naszej firmy, miejmy nadzieję, będzie cegiełką do rozwoju całego regionu. Namacalnym dowodem na to są nowe miejsca pracy, które stworzyliśmy" - wskazał dyrektor fabryk grupy Frosta Mirosław Ranosz.

Kamień węgielny pod budowę wmurowano w listopadzie 2016 r. Fabryka Frosty działa w Bydgoszczy od 1999 r. Po rozbudowie zajmuje powierzchnię 19,5 tys. m kw. W zakładzie, w którym pracuje 700 osób, wytwarzane są mrożone mieszanki warzywne i produkty rybne panierowane, w tym z sosami. Produkty trafiają na rynek krajowy i do kilkunastu krajów europejskich, głównie do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, Słowacji i na Węgry.

"Główna specjalizacja fabryki w Bydgoszczy to produkty rybne - głównie panierowane. Posiadamy w tym zakładzie dwie najnowocześniejsze w Europie, jeżeli nie na świecie, linie produkcyjne ryb panierowanych z sosami" - dodał Ranosz.

W uroczystości otwarcia nowej linii uczestniczył założyciel i prezes rady nadzorczej Frosty Dirk Ahlers. Z informacji przekazanych przez władze firmy wynika, że w 2016 roku obroty ze sprzedaży wzrosły o blisko 11 proc., do ponad 555 mln zł. Zysk netto w porównaniu do 2015 r. był wyższy o 17,4 proc. i wyniósł 32 mln zł.

W 2009 r. na dachach chłodni zainstalowano elektrownię słoneczną. Instalacja fotowoltaiczna, która zajmują powierzchnię 600 m kw. pozwala na wytworzenie energii o mocy 80,5 kWp. Przy słonecznej pogodzie pokrywa to 30 proc. zapotrzebowania na prąd.

twi/ amac/

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter