Inne

Jacht I love Poland wyruszył z Gdyni do Plymouth. Jego załoga weźmie tam udział w obchodach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– 11 listopada żeglarze złożą na wodach Morza Północnego wieniec poświęcony polskim marynarzom floty wojennej – informuje Magdalena Dobrzyńska, rzeczniczka Polskiej Fundacji Narodowej. – Od 16 do 18 listopada w Plymouth załoga jachtu będzie uczestniczyć w spotkaniach z Polonią, między innymi z uczniami polskiej szkoły sobotniej, czyli z 263 dziećmi oraz w uroczystościach pod pomnikami polskich i brytyjskich marynarzy. W tym czasie w Plymouth odbywać będą się wykłady o Polsce i polskiej Marynarce Wojennej, a jacht będzie udostępniony do zwiedzania.

Po kilkudniowym postoju I love Poland wyruszy w drogę do Lizbony, gdzie utworzona zostanie baza zimowa. Żeglarze zostaną tam do połowy stycznia przyszłego roku.

– W załodze jest dziesięć osób – mówi kapitan jachtu Jarosław Kaczorowski. – Po zimowaniu w Portugalii popłyniemy przez Atlantyk do Miami na spotkanie z będącym w rejsie dookoła świata Darem Młodzieży, które nastąpi w lutym.

Celem projektu „I love Poland”, zainicjowanego i finansowanego przez Polską Fundację Narodową (PFN) jest stworzenie odpowiednich warunków do powstania „polskiej szkoły morskiego żeglarstwa regatowego” oraz wyszkolenie profesjonalnej polskiej załogi, mogącej stanąć na starcie najważniejszych regat pełnomorskich na całym świecie. Jednostką szkoleniową programu jest jacht I Love Poland.

Kapitan jachtowy Jarosław Kaczorowski swoje pierwsze żeglarskie szlify zdobywał w MKŻ Arka Gdynia. Jest specjalistą łączącym doświadczenie kapitana jachtowego i motorowodnego, trenera żeglarstwa oraz sędzia żeglarskiego klasy państwowej. Dwukrotnie uczestniczył w regatach Sydney-Hobart, w tym jako członek zwycięskiej załogi na jachcie Łódka Sport. Dwukrotny mistrz świata w klasie Micro. Uczestnik regat żeglarzy samotników przez Atlantyk-Transat 6.50. Jest też laureatem głównej polskiej nagrody żeglarskiej Rejs Roku – Srebrny Sekstant (2007).

Czytaj także: Żeglarze będą szkolić się na jachcie I love Poland [VIDEO]

Dariusz Olejniczak / Żeglarski.info

+2 jacht
Czytając tweet funadacji można odnieść wrażenie, że sami zbudowali ten jacht. Ani nazwy stoczni ani konstruktora ?
07 listopad 2018 : 15:04 maciek2 | Zgłoś
+5 Nazwiska!?
"Mamy w Polsce żeglarzy ścigających się w klasach olimpijskich i ścigających się z powodzeniem na dużych jachtach" i znamy ich nazwiska oraz doknania - tym zasługują na stypendia.
Czy załoga ILP pływa za swoje?
07 listopad 2018 : 16:38 x | Zgłoś
0 Inne
Cała akcja z ILP to chyba wystarczający dowód że " dobra zmiana " to dalej postkomuna i kręcenie lodow..
08 listopad 2018 : 14:38 Inne | Zgłoś
+1 Krewni królika
A co z projektem Kusnierewicza? Chyba słabo się za jego powodzenie modlił;
08 listopad 2018 : 08:14 Robrak | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter