Bezpieczeństwo, Granice

Piraci zaatakowali w poniedziałek jednostkę OSV (Offshore Support Vessel) w południowej części Zatoki Meksykańskiej, u wybrzeży Ciudad del Carmen, obsługującą platformy naftowe w tym rejonie, z 35-osobową załogą na pokładzie.

Chodzi o statek Remas, należący włoskiej firmy Micoperi, o długości całkowitej 75,42m i szerokości 16,4m. Na jego pokład wtargnęło około ośmiu uzbrojonych mężczyzn, którzy najpierw zaatakowali, a później okradli załogę.

Jak podaje włoski dziennik Corriere della Sera, w nogę postrzelono 42-letniego marynarza, a innego, 57-letniego członka załogi uderzono tępym przedmiotem w głowę. Piraci uciekli po dziesięciu minutach od wejścia na pokład jednostki. Rannych marynarzy przetransportowano do pobliskiego szpitala.

Statek znajduje się teraz w meksykańskim porcie Ciudad del Carmen w Campeche, gdzie był eskortowany przez włoską marynarkę wojenną.

Corriere della Sera ostrzega, że liczba ataków na statki wzdłuż wybrzeży Campeche i Tabasco znacznie wzrosła, od 2017 r. odnotowano już sto przypadków. Uzbrojeni mężczyźni podpływają w nocy motorówkami na platformy i statki, i kradną to, co według nich uda się sprzedać.

Micoperi z siedzibą w Ravennie klasyfikuje Remas jako statek wsparcia technicznego. Został zbudowany specjalnie jako wsparcie dla nurków i prac podmorskich z 50-tonowym żurawiem, czteropunktowym systemem kotwiczenia i miejscem dla zdalnie sterowanego robota podwodnego.

Micoperi jest obecnie wykonawcą firmy Pemex.

Fot.: Micoperi

Komentarze   

+1 Tytuł
Uciąć ręce uciąć
13 listopad 2019 : 15:09 Imię Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Tradycja
Odżywają dawne tradycje związane z tamtymi rejonami świata.Można mieć nadzieję ,że gdy odżyją te związane z karaniem pojmanych piratow,proceder szybko się skończy i to nie tylko na Karaibach.
14 listopad 2019 : 06:16 hihi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 To bieda
To nierownosci spoleczne sa przyczyna! :)
W Meksyku bieda az piszczy jest gorzej niz u nas bylo po II w.s. a ze sa olbrzymie kontrasty spoleczne to i jest pokusa latwego zarobku.Dlaczego ie ukrasc tym co maja lepiej od nas ?!
W Polszy mamy piractwo rzadowe na mega skale odnosnie naszych podatkow a jakos nikt nie placze z tego powodu..a nawet to sie podoba! 8 mln wyborcow PiSuaru ! To daje do myslenia o skali bolszewizmu :) LOL
14 listopad 2019 : 08:56 jorge Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Chory człowiek, albo...ruski troll
Jedź do rudego na zieloną wyspę szczęścia
14 listopad 2019 : 09:00 Rox Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 BIEDA
Zawsze się znajdzie ktoś kto ma gorzej niż Ty.
A więc myśląc po Twojemu , mógłby on przyjść i okraść Ciebie . No bo cytując Ciebie:.
Dlaczego ie ukrasc tym co maja lepiej od nas ?!
14 listopad 2019 : 14:09 Romi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1