Bezpieczeństwo, Granice

W sobotę, 6 października o godzinie 13.50 Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni otrzymało, przekazaną przez Witowo Radio, informację o konieczności pilnej ewakuacji medycznej z jednostki wędkarskiej Admirał, znajdującej się około 17 mil morskich na północ od Władysławowa.

- Z informacji przekazanych przez kapitana jednostki wynikało, że osoba poszkodowana to 71-letni mężczyzna - mówi Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Mężczyzna ten od dłuższego czasu odczuwał na pokładzie dolegliwości związane z chorobą morską, co w połączeniu z niedawno odbytym zabiegiem chirurgicznym i osłabionym organizmem, spowodowało nagłe zasłabnięcie.

Jak poinformował Rafał Goeck, do akcji natychmiast skierowany został śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej oraz statek ratowniczy Bryza stacjonujący we Władysławowie. Ratownicy morscy z Władysławowa po dotarciu na miejsce zabezpieczyli poszkodowanego, a następnie przejęli mężczyznę na pokład, gdzie pod ich stałą opieką został przetransportowany do portu Władysławowo.

Ze względu na stan poszkodowanego zdecydowano o nieprzekazywaniu go na pokład przybyłego śmigłowca. Po dotarciu do władysławowskiego portu mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego oczekującemu już na miejscu.

rel (SAR)

Komentarze   

0 nic nie rozumiem
a następnie przejęli mężczyznę na pokład, gdzie pod ich stałą opieką został przetransportowany do portu Władysławowo.

Ze względu na stan poszkodowanego zdecydowano o nieprzekazywaniu go na pokład przybyłego śmigłowca.
08 październik 2018 : 13:10 ? Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1