Bezpieczeństwo, Granice

Jednostka pływająca SG-059 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej z załogą z Kołobrzegu: sternik bosm. SG Maciej Stopa, ppor. SG Maciej Pawlak, chor. SG Tomasz Grzegorczyk i mł. chor. SG Tomasz Bartosiewicz zajęła trzecie miejsce w rozegranych 26 maja w kołobrzeskim porcie III Wyścigach Łodzi Hybrydowych o „Puchar Bałtyku”.

Organizatorami zawodów byli: miasto Kołobrzeg, Środkowopomorski Okręgowy Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Pomorski Okręgowy Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Liga Morska i Rzeczna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz Urząd Morski w Słupsku. Wystartowało osiem drużyn, zmagając się w wyścigu nawigacyjnym, slalomie równoległym, wyścigu „koperta” oraz wyścigu z kołem ratunkowym. Zwycięski puchar załodze z PDSG wręczył dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku Tomasz Bobin.

Załoga dostała też czek o wartości 500 zł, który wręczył jej Zbigniew Stańczyk, wiceprezes Pomorskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Dodatkowo została uhonorowana pamiątkowym grawertonem, który wręczył kmdr por. SG Marek Padjas, wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej.

Na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy ze Środkowopomorskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, a na drugim Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Kołobrzegu.

mo

źródło: Morski Oddział Straży Granicznej

1 1 1 1