Żegluga

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie informuje o zamknięciu żeglugi na odcinku Odry Granicznej, na Odrze Wschodniej, Regalicy oraz na przekopie Klucz-Ustowo. Powodem są niskie temperatury i pierwsze zjawiska lodowe.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie wydał tę decyzję w porozumieniu z Urzędem Dróg Wodnych i Żeglugi Odra-Hawela oraz w uzgodnieniu z Urzędem Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie. Żegluga we wspomnianych odcinkach będzie zamknięta od dnia dzisiejszego, tj. 8 lutego, od godz. 12.

Jak informuje RZGW w Szczecinie, wszystkie jednostki przechodzące wskazanym rejonem powinny udać się do najbliższego bezpiecznego portu, a planujące rejsy ich zaniechania. Wykonawcy robót hydrotechnicznych na rzekach powinni niezwłocznie przerwać pracę, a sprzęt pływający należy odholować w bezpieczne miejsce i odpowiednio zabezpieczyć.

Zjawiska lodowe pojawiły się na Szczecińskim Węźle Wodnym. W większości przypadków to śryż, pokrywa lodowa pojawia się na płytszych akwenach np. Jeziorze Dąbie. Lodołamacze pozostają w pogotowiu.

Spodziewany czas otwarcia drogi wodnej nastąpi ok. 2 tygodni po całkowitym zaniknięciu zjawisk lodowych.

rel (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter