Żegluga

Zakończenie prac i przygotowanie ostatecznej wersji Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko zaplanowano w 2021 r. - poinformowała w odpowiedzi na poselską interpelację wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa.

W Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej trwają prace nad przygotowaniem projektu Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej, który obejmie również drogi wodne funkcjonalnie powiązane, tj. Kanał Śląski i polski odcinek połączenia Dunaj-Odra-Łaba (droga wodna Kędzierzyn-Koźle – Chałupki). W dokumencie zostanie przedstawiony zakres i harmonogram inwestycji niezbędnych do osiągnięcia międzynarodowej klasy żeglowności na Odrzańskiej Drodze Wodnej wraz z korzyściami wynikającymi z ich realizacji.

W odpowiedzi na interpelację wiceminister informuje, że przygotowanie projektu programu wymaga przeprowadzenia szeregu analiz. Zakończono już analizę transportową oraz analizę kosztów i korzyści dla modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Natomiast w zakresie kwestii technicznych, przy realizacji których partnerem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jest na etapie przygotowywania wstępnych koncepcji przestrzenno-technicznych.

Resort gospodarki morskiej poinformował też, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału planowane jest zlecenie opracowania prognozy oddziaływania na środowisko dla projektu programu, a następnie przeprowadzenie konsultacji publicznych.

autor: Łukasz Pawłowski

+3 Odra
Program skończy się na etapie programowania. Kasa wzięta.
14 czerwiec 2020 : 12:41 GieTek | Zgłoś
+4 Odra,Odra
CO TO ZA PROGRAM GDZIE BLOKUJE SIE BUDOWE PORTOW SRODLADOWYCH, ( Kozle juz drugi rok stoi czekajac na decyzje panstwa ) !?
14 czerwiec 2020 : 15:41 Tallboy | Zgłoś
-6 kolanami PO mule
PO na pewno dokonczy ten projekt................
14 czerwiec 2020 : 17:01 tomm | Zgłoś
+2 Plany programy projekty
Już nie pamiętam ile lat od egzaminy z śródlądowej a tu ciągle plany i programy z szuflady do szufkady. Wody prędzej zabraknie. Poszło 2mld na przekop za płytki o 1,5m dla cargo i to ta tyle za PiS.
14 czerwiec 2020 : 18:08 Stan | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter