Żegluga

Wreszcie ugaszono ogień na dużym samochodowcu w USA. Pożar, który wybuchł ponad tydzień temu na pokładzie samochodowca PCTC norweskiego armatora Hoegh Autoliners w rejonie Jacksonville na Florydzie, został ugaszony - potwierdzili przedstawiciele lokalnej straży pożarnej.

Według Straży Przybrzeżnej USA - gaszenie ognia było w tym przypadku "grą wyczekiwania" ze względu na dużą liczbę samochdów z paliwem w bakach, które kolejno opanowywał ogień powodując w wielu przypadkach wybuchy.

Samochodowiec o ładowności 4900 ceu (car equivalent units) Hoegh Xiamen (zbudowany w 2012 r.) zapalił po południu, 4 czerwca, w wyniku wybuchu, do którego doszło wkrótce po przyjęciu około 2 000 używanych pojazdów w Blount Point Marine Terminal. Ogień pojawił się na pokładzie siódmym.

Wydział Straży Pożarnej i Ratownictwa w Jacksonville zamieścił w mediach społecznościowych w piątek o godzinie 17:06 czasu lokalnego informację, że ogień został całkowicie ugaszony (osiem dni od wubuchu pożaru).

Przyczyna wybuchu jest w trakcie rozpoznania.

Dziewięciu strażaków rannych w akcji zostało zabranych do lokalnych placówek medycznych 4 czerwca ze względu na obrażenia jakich doznali, poważne oparzenia i wyczerpanie z gorąca. Cała 21-osobowa załoga ewakuowała się ze statku bez obrażeń.

Wśród technik używanych przez strażaków z Jacksonville była obserwacja obiektu ogarniętego ogniem kamerami termowizyjnymi zamontowanymi na dronach. Obrazy takie prezentujemy pod tekstem.

PBS
Fot.: Jacksonville Fire and Rescue Department

Ugaszono pożar na norweskim samochodowcu Hoegh Xiamen
Ugaszono pożar na norweskim samochodowcu Hoegh Xiamen
Ugaszono pożar na norweskim samochodowcu Hoegh Xiamen
Ugaszono pożar na norweskim samochodowcu Hoegh Xiamen
Ugaszono pożar na norweskim samochodowcu Hoegh XiamenUgaszono pożar na norweskim samochodowcu Hoegh XiamenUgaszono pożar na norweskim samochodowcu Hoegh XiamenUgaszono pożar na norweskim samochodowcu Hoegh Xiamen

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter