Stocznie, Statki

Jak poinformowała w komunikacie 21 bm. stocznia Remontowa Shipbuilding, 16 lutego gościła przedstawicieli jednego z największych w Europie producentów uzbrojenia i sprzętu wojskowego Saab AB. Wizyta związana była z realizacją programu pod kryptonimem Delfin dla polskiej Marynarki Wojennej.

W składzie delegacji, której przewodniczył prezes zarządu i dyrektor generalny Saab AB Micael Johansson, była także kadra zarządzająca Saab Kockums AB, którą reprezentował obecny dyrektor generalny Lars Tossman, jak również jego następca Mats Wicksell, który stanowisko to obejmie 1 marca br. oraz Saab Technologies Poland z prezesem Jyrki Kujansuu na czele.

Ze strony polskiej stoczni w spotkaniu udział wzięli między innymi: prezes zarządu Marcin Ryngwelski oraz członkowie zarządu Dariusz Jaguszewski i Jacek Flasiński.

„Współpracę z firmą Saab AB rozpoczęliśmy w listopadzie ubiegłego roku, podpisując umowę na realizację Programu pod kryptonimem Delfin, w ramach którego Marynarka Wojenna RP otrzyma dwa okręty rozpoznania radioelektronicznego typu SIGINT (signal intelligence). Podczas wizyty omówiono najistotniejsze kwestie, związane z realizacją Programu Delfin oraz możliwości współpracy” – informuje Remontowa Shipbuilding.

Szwedzcy goście zapoznali się z infrastrukturą i potencjałem produkcyjnym stoczni, a także poznali Zespół Zadaniowy, bezpośrednio zaangażowany w realizację kontraktu, kierowany przez Krzysztofa Radzikowskiego.

W halach i na płycie montażowej obejrzeli m.in. sekcje przestrzenne, z których powstaje blok kadłuba promu Ro-Pax, którego wykonawcą jest Gdańska Stocznia Remontowa. Remontowa Shipbuilding przygotowuje się także do budowy czwartego niszczyciela min projektu 258 Kormoran II, która od cięcia pierwszych blach ma się rozpocząć wiosną br.

„Duże zainteresowanie naszych gości wzbudziła prezentacja jednostek pływających, przekazanych przez nas ostatnio odbiorcom oraz aktualnie budowanych okrętów, jak również szerokich możliwości udziału naszej stoczni w budowie statków cywilnych różnego typu” – podkreśla w komunikacie polska spółka.

rel, GL

Zdjęcia: Sławomir Lewandowski/PortalMorski.pl

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.375 4.4634
EUR 4.6524 4.7464
CHF 4.7168 4.812
GBP 5.3164 5.4238

Newsletter