Stocznie, Statki

Sunreef Yachts, budowniczy luksusowych i spersonalizowanych katamaranów, wybuduje w pełni karbonowy, czyli zbudowany całkowicie z kompozytów na bazie włókien węglowych, żaglowy jacht (nazywany przez producenta superjachtem) . Karbonowa edycja zostanie zwodowana i przekazana właścicielowi w 2020 roku.  

 

Do zredukowania wagi jachtu przyczynią się również zbudowany przez stocznię maszt oraz bom z włókna węglowego.

Właścicielem jachtu jest doświadczony żeglarz, który zdecydował się zbudować swój nowy statek z Sunreef Yachts po wyczarterowaniu jednostki Sunreef 74.

Spersonalizowany układ kabin jachtu będzie obejmował przestronne zakwaterowanie dla 11 gości i załogi.

Przy bezwietrznej pogodzie, Sunreef 80 skorzysta z pomocniczego napędu 2 silników o mocy 280 KM.

Sunreef 80 to wszechstronny model jachtu żaglowego, który swoją premierę miał w ubiegłym roku i jest jednym z najlepiej sprzedających się katamaranów stoczni. Już wkrótce Sunreef Yachts zaprezentuje jeden z modeli Sunreef 80 podczas tegorocznych targów Cannes Yachting Festival.

Nowy, karbornowy Sunreef 80 będzie jednostką spersonalizowaną, więc będzie się nieco różnił od projektów standardowych, ale zapewne będzie posiadał pewne cechy znane zarówno ze standardowych Sunreef 80, jak i Sunreef 80 Carbon Line.

Sunreef 80 Carbon Line, to jacht zbudowany z lekkich materiałów kompozytowych używanych w przemyśle aeronautycznym, a cały jego osprzęt został starannie wybrany tak, aby waga jachtu nie przekroczyła 45 ton.

Powierzchnia ożaglowania na kursach nawietrznych równa się 340 m², a wydłużona i sportowa sylwetka jachtu została uważnie przestudiowana aby zredukować do minimum opór powietrza i wody - zapewnia stocznia.

Przeznaczeniem jachtu jest szybka żegluga na poziomie 15 węzłów, a prędkość maksymalna na żaglach oszacowana jest nawet na ponad 20 węzłów.
Genua i grot w standardowej wersji Sunreef 80 Carbon Line mają być wykonane z materiału D4 Vectran, a gennaker z Cuben Fiber, najlepszych dostępnych na rynku materiałów syntetycznych dla jachtów żaglowych.Jacht został zaprojektowany dla 10 pasażerów i 4 członków załogi.

Według projektu lewy kadłub mieści jedną kabinę dla gości z prywatna łazienką, kompletnie wyposażoną kuchnię i dwie kabiny dla załogi. Prawy kadłub zawiera kabinę dla dzieci, kabinę gościnną - obie z prywatnymi łazienkami oraz garderobę i łazienkę armatorską z bezpośrednim dostępem do kabiny armatorskiej umieszczonej na głównym pokładzie z przodu po prawej stronie.
Po raz pierwszy kabina armatorska mieści się na głównym pokładzie na jachcie z gamy Single Deck. Oznacza to, iż wewnętrzny pokład mieści tę właśnie kabinę, jadalnię, sterówkę i strefę wypoczynkową/lounge. Podobnie jak na wszystkich katamaranach Sunreef, kokpit i pokład słoneczny, flybridge, zostały wyposażone w duże stoły obiadowe, wygodne kanapy i materace do opalania, a także liczne bakisty.

Sunreef 80 łączy w sobie cechy tradycyjnej łodzi żaglowej z nowoczesnym designem, oferując idealne warunki do wypoczynku na morzu, czarteru jak i do długich podróży przez ocean. Nowy koncept łącznika oraz wydłużona linia nadbudowy nadają mu wysoki poziom komfortu.

Wysokie i wykończone w tekowym drewnie nadburcia stanowią wyraźny ukłon w kierunku klasyki.

Całkowicie nowy projekt nadbudowy sprawił, że Sunreef 80 uzyskał obszerny salon, który można z łatwością zaprojektować i udekorować zgodnie z życzeniami każdego właściciela. Centralnie umiejscowiona strefa wypoczynkowa otwiera się szeroko na kokpit i daje dostęp do tarasu na dziobie, oferując panoramiczny widok i niezliczone opcje aranżacji.

Część dziobową jednostki charakteryzuje wygodny balkon osłonięty od wiatru i słońca. Od strony rufy, salon łączy się z kokpitem, którego powierzchnię dodatkowo poszerza hydrauliczna platforma. Wszystkie te przestrzenie łączą się w uniwersalną strefę wypoczynku, w której główną rolę grają wolność wyboru i harmonia.

Pokład słoneczny o powierzchni 54m² to wyjątkowa przestrzeń relaksacyjna. Obok głównej sterówki, znaleźć się na nim mogą ruchome meble, wygodne siedziska, jacuzzi, bar, grill oraz materace.
Łącznik Sunreef 80 zaprojektowano z myślą o uzyskaniu jak największej powierzchni użytkowej w kadłubach. Przestrzeń, którą oferują da się zaaranżować wedle indywidualnych potrzeb. Znaleźć się w niej mogą wygodne kabiny gościnne oraz luksusowa kabina armatorska z garderobą, biurem, wysuwanym telewizorem i obszerną łazienką.

Sunreef 80 Carbon Line - charakterystyka podstawowa:
konstrukcja - zaawansowany kompozyt / włókno węglowe
długość - 24,40 m
szerokość - 11,60 m
wyporność - 45 t
zanurzenie - 1,80 m
wysokość masztu - 30,50 m
moc silników - 2 × 240 KM
zbiorniki paliwa - 2 × 2500 l
zbiorniki wody - 2 × 780 l
grot - 185,00 m²
genua - 154,96 m²
gennaker - 279,92 m²
solent - 69,96 m²
projekt techniczny - Sunreef Yachts
projekt plastyczno-architektoniczny - Sunreef Yachts

Sunreef 80 - charakterystyka podstawowa:
konstrukcja - kompozytowa
długość - 24,40 m
szerokość - 11,50 m
silniki - 2 × 225 KM - 2 × 280 KM
zbiorniki paliwa - 2400 l - 6000 l
zbiorniki wody - 1600 l
grot - 200 m²
genua - 155 m²
powierzchnia - 340 m²
kategoria - A
projekt techniczny - Sunreef Yachts
projekt plastyczno-architektoniczny - Sunreef Yachts

Sunreef 80

 

Sunreef 80

 

 

Sunreef 80Sunreef 80

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3992 4.488
EUR 4.635 4.7286
CHF 4.5948 4.6876
GBP 5.3758 5.4844

Newsletter