Stocznie, Statki

Costa Venezia to statek wycieczkowy zbudowany w stoczni Fincantieri w Monfalcone (Włochy) dla armatora Costa Crociere SpA, należącego do koncernu Carnival Corporation & plc. To pierwsza tego typu jednostka, w grupie Costa, dedykowana specjalnie na rynek chiński. 

Costa Venezia, siostrzana jednostka Carnival Vista i Carnival Horizon, o tonażu pojemnościowym brutto 135 500 jednostek i długości całkowitej 323 m, zabierze na pokład 5260 pasażerów 1450 osób z załogi. Statek o łącznej mocy napędu głównego 62 400 kW (84 838 KM) rozwinie prędkość do 21 węzłów. 

Czytaj także: Duża część kadłuba wycieczkowca ze stoczni rumuńskiej dla włoskiej

- Costa Venezia to krok w rozwoju silnej i zrównoważonej branży wycieczkowej w Chinach, która kiedyś, jak sądzimy, będzie najsilniejsza na świecie – skomentował Arnold Donald, prezes i dyrektor generalny Carnival Corporation. 

Pasażerowie Costa Venezia doznają wyjątkowości kultury włoskiej. Teatr na statku inspirowany jest weneckim teatrem "Teatro la Fenice"; główne atrium przypomina Plac Świętego Marka, podczas gdy główne restauracje przywołują tradycyjną architekturę weneckich uliczek i placów. Na pokładzie znajdują się również prawdziwe gondole. Goście mogą również skosztować specjałów kuchni włoskiej, zrobić zakupy w sklepach pokładowych wielu znanych marek "Made in Italy" i wziąć udział w balu maskowym, który odtworzy magiczną atmosferę słynnego karnawału weneckiego. 

Statek pływać będzie w regionie Krajów Azjatyckich, Europy i u wybrzeży Zatoki Perskiej.

Costa Crociere to przedsiębiorstwo żeglugowe założone w 1854 roku w Genui. Jest największą włoską firmą turystyczną i pierwszym, europejskim armatorem wycieczkowym. Należy do brytyjsko-amerykańsko-panamskiego koncernu Carnival Corporation & plc.

Carnival Corporation to armator statków wycieczkowych, który w swym portfolio posiada kilka najbardziej znanych na rynku wycieczkowych marek. W skład Carnival Corporation wchodzą linie: AIDA Cruises, Carnival Cruise Lines, Costa Crociere, Cunard Line, Holland America Line, Ibero Cruises, Ocean Village, P&O Cruises, P&O Cruises Australia, Princess Cruises, Seabourn Cruise Line.  

AL, rel (Fincantieri)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter