Stocznie, Statki

Przejęcie przez Skarb Państwa Stoczni Gdańsk i GSG Towers to element wielkiego planu, jakim jest odbudowa przemysłu stoczniowego i całej gospodarki morskiej - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do uczestników piątkowej uroczystości na terenie Wyspy Ostrów.

W piątek na terenie Wyspy Ostrów zaprezentowano podstawowe założenia planów rozwoju terenów stoczniowych. W uroczystości wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Prezes PiS w liście odczytanym przez szefa "S" Stoczni Gdańsk Romana Gałęzewskiego wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż zostały przygotowane planu rozwoju terenów stoczniowych na Wyspie Ostrów, a Stocznia Gdańsk i GSG Towers stały się własnością Skarbu Państwa. "Wykupienie tych zakładów jest olbrzymim krokiem naprzód: krokiem, który otwiera szerokie perspektywy rozwojowe oraz daje szanse na naprawdę pomyślną przyszłość" - podkreślił Kaczyński.

Ocenił, że obecnie można cieszyć się z dobrej koniunktury na rynku stoczniowym i w energetyce oraz wyraził nadzieję, że niedługo zostanie odbudowany potencjał produkcyjny stoczni, a wytwarzane statki będą konkurować z wyrobami innych producentów. "Przejęcie przez Skarb Państwa Stoczni Gdańsk i GSG Towers jest elementem wielkiego planu, wielkiego projektu rewitalizacyjnego, jakim jest odbudowa nie tylko przemysłu stoczniowego, ale także całej gospodarki morskiej wraz z żeglugą śródlądową" - stwierdził prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że przedsięwzięcia te były jednym z kluczowych elementów programu wyborczego PiS i wyraził przekonanie, że przyniosą one efekt w postaci "silnego gospodarką" całego polskiego wybrzeża. "Polsce i nam wszystkim pragnę życzyć, by Stocznia Gdańsk, nasz przemysł stoczniowy i cała gospodarka morska zostały jak najszybciej odbudowane i stanowiły jedną z najlepiej rozwijających się gałęzi polskiego przemysłu" - dodał Kaczyński.

autor: Mateusz Roszak, Anna Kisicka

 
+39 Cudowna koniunktura w PiS
21 sierpnia można przeczytać na Portalu Morskim tekst o światowej koniunkturze w budownictwie okrętowym, pod jednoznacznym tytułem "Globalny dołek w zamówieniach na statki - jest ich najmniej od 14 lat". Możemy też przeczytać o problemach chorwackich stoczni, gdzie brakuje pieniędzy na wyplaty dla stoczniowców. A tu słyszymy Prezesa PiS. ktory mówi, "... że obecnie można cieszyć się z dobrej koniunktury na rynku stoczniowym ...". Panie Prezesie, jeśli światowa koniunktura jest tak dobra, to dlaczego wszystkie państwowe stocznie w Polsce balansują na krawędzi upadłości ? Czy w Stoczni Gdańskiej PiS dokona cudu i będzie inaczej ? Rozumiem, zbliżają się wybory, a w przedwyborczej gorączcie gada się różne głupoty, ale to co Pan mówi dowodzi, że mieszkańców Polski uważa Pan za zwykłych idiotów.
31 sierpień 2018 : 10:48 Jato | Zgłoś
-19 A kolega nie wie, ze wszyscy okretowcy
Maja mnostwo pracy, bo faktycznie jest robota? Po co ta glupia liberalna propaganda? Przeciez ta wasza durna propaganda doprowadzacie do zadluzania Polski po uszy. To sie nie da zyc na kreche w nieskonczonosc, musicie nieudaczniki w koncu cos zaczac robic, cos produkowac, sprzedawac a nie tylko kupowac i kupowac na kreche. Fajtlapy.
02 wrzesień 2018 : 06:34 Gawron | Zgłoś
+7 Naiwnośc
Ja rozumiem Twoją naiwność czy wręcz głupotę i podatnośc na medialną propagandę. To atrybuty młodości, z czasem, w miarę zdobywania wiedzy, doświdczenia, oraz umiejętności oddzielania faktów od propagandy, mam nadzieję, zmądrzejesz.
02 wrzesień 2018 : 08:45 Spawacz | Zgłoś
+11 Stępka nieudaczników
A jacy nieudacznicy sprzedali w 2007 Stocznię Gdańską, a teraz ją odkupili ? A wtedy koniunktura była lepsza jak dzisiaj. Ile Polska na tym straciła ? Jacy też nieudacznicy rok temu, uroczyście położyli w dawnej Stoczni Szczecińskiej stępkę promu dla PŻB i na tym budowę promu zakończyli ? Jacy nieudacznicy zarządzają polskimi państwowymi stoczniami, Gryfią, Nautą i dawną SMW, doprowadzając co rusz którąś na próg upadłości ? Znasz tych nieudacznikow ? A kto zadłuża Polskę wprowadzając w życie populistyczne programy, mające tylko na celu uzyskanie głosów wyborczych ? To się musi kiedyś zawalić. Na populiźmie i rozdawnictwie jechały Grecja i Wenezuela, a teraz do tego grona dołącza Polska.
02 wrzesień 2018 : 12:08 Jato | Zgłoś
-5 Stocznia Gdanska przetrwala a Gdynska wyparowala
Tak PiS sprzedal Gdanska Ukraincom, dzieki czemu do dzis ta stocznia (w nedzy ale jednak) istnieje. Stocznia Gdynia, czy Szczecin - WYPAROWALY. Nie ma ich. Bo dobraly sie donich elity liberlano-lewicowe. Zalozymy sie, ze wybuduja prom PZB? Ide o zaklad, ze wybuduja, bo projekt juz powstaje i to w normalnych biurach projektowych a nie jakichs biurach od wizualizacji. Nauta przynajmniej ostatnio zwodowala jakis gotowy statek, jasne, tam nie wszystko dziala dobrze, ale gdzie dziala? Poza tym Polska kiedys budowala kilkadziesiat statkow rocznie, teraz prawie nic. Blisko ZERA. Kadluby dla Norwegow Polacy spawaja i tyle. Ale projektow juz nie robia.
02 wrzesień 2018 : 12:54 Gawron | Zgłoś
+4 A dlaczego tak się stało?
To jeszcze porównaj w jakim stanie PiS sprzedał Stocznię Gdańską Ukraińcom a w jakim ją odkupił. I powiedz mi czemu nie sprzedał Stoczni Gdynia żeby ją uratować tylko dosypał tymczasowo kasy i podrzucił gorącego kartofla następcom? Jak rządził PiS to Stocznię Gdynia można było jeszce sprzedać. Jak władzę przejęła PO to było to niemożliwe ze względu na światowy kryzys. Twoje sformułowania o "elitach liberalno-lewicowych" są żywcem wyjęte z pisowskiej propagandy. Wyłącz TVP i zacznij myśleć samodzielnie.
03 wrzesień 2018 : 06:40 w | Zgłoś
+33 c.d.n. ...
Panie Prezesie, a kiedy zostanie dokończona budowa promu, którego stępkę położono uroczyście w czerwcu 2017 roku, na pochylni Wulkan dawnej Stoczni Szczecińskiej ? Przypomnę, że uczestniczący w tej uroczystości Pana bliski współpracownik Joachim Brudzński i towarzyszący jemu Mateusz Morawiecki i Marek Gróbarczyk, też coś mówili o odbudowie polskiego przemysłu stoczniowego.
31 sierpień 2018 : 11:17 Jato | Zgłoś
-18 A ja mysle, ze oni ten prom wybuduja
Nad projektem pracuja rozne biura projektowe. I mysle, ze oni ten prom zbuduja. I to zdecydowanie szybciej niz te wasza liberalna korwete, ktora teraz jest patrolowcem i ktora budujecie od 1997 roku. I to jeszcze Niemcy wam musieli ja zaprojektowac, bo wy nic nie potraficie projektowac.
02 wrzesień 2018 : 06:36 Gawron | Zgłoś
+6 co za waszą i co za wam CIULU?
.
02 wrzesień 2018 : 09:31 x | Zgłoś
-16 No no - od razu bluzgi
Gawron vel Slazak 21 lat budujecie nieudaczniku. I jeszcze nie skonczony. Z korwety zamienil sie w patrolowca. A prom PZB powstanie, jestem o tym przekonany. A ty idz sie nieudaczniku do Lidla, kup se niemiecka czekolade. Niemcy wiedza, ze przemysl jest istotny i daje im wladze.
02 wrzesień 2018 : 13:00 Gawron | Zgłoś
0 .
To straszne, że są ludzie tacy jak ty, którzy kupują tą prymitywną pisowską propagandę. Pewnie dobrze Ci się żyło za komuny. Niestety zła wiadomość dla Ciebie jest taka, że możesz te czasy tylko wspominać bo one nie wrócą.

I przestań obrażać innych i pluć jadem. Przynajmniej na tym forum.
03 wrzesień 2018 : 07:17 w | Zgłoś
+15 Ciemny lud wszystko kupi
Najbardziej intensywnie nad projektem promu pracuje biuro projektowe na Nowogrodzkiej. Na razie propagandowo.
02 wrzesień 2018 : 12:14 Jato | Zgłoś
+1 Rządy PiS
Jesteś totalnie ogłupiony pisowską propagandą. Czemu korweta nie została ukończona za poprzednich rządów PiS? Albo chociaż proces budowy poważnie nie przyspieszył?
03 wrzesień 2018 : 07:20 w | Zgłoś
-12 Bodajze za dwa lata
A jesli za trzy, to jestem przekonany, ze powstanie. Projekt jest juz realizowany. W przeciwienstwie do liberalow, ludzie o pogladach konserwtywnych po prostu pracuja. Liberalowie tylko bija piane w tvn, jak to jest super. I zadluzaja panstwo. Zyja na kreche - kazdy glupek tak portafi. Wezmie karte kredytowa i idzie sie nazrec na miasto. "Potem sie splaci" Taaa.
02 wrzesień 2018 : 13:03 Gawron | Zgłoś
+35 c.d.n. ...
Wypada jeszcze dodać, a tę informację skrzętnie politycy PiS pomijają, że Stocznię Gdańską sprzedał w prywatne ręce nie kto inny tylko właśnie PiS z Prezesem Jarosławm Kaczyńskim na czele. Czy gdy stocznię sprzedawano, koniunktura w budownictwie okrętowym była gorsza ? Śmiem wątpić. Ile Polska straciła na tym interesie ? Próżno szukać tych informacji. Ale gdyby to koalicja PO-PSL stocznię sprzedała, wszystkie tuby propagandowe związane z PiS trąbiłyby na okrągło, o stratach jakie poniosło państwo i o repolonizacji, dzięki PiS oczywiście, naszego narodowego przemysłu.
31 sierpień 2018 : 13:54 Jato | Zgłoś
+35 To prawda....
Źe Stocznię sprzedali Kaczyńscy z Jaworskim ale o tym jakoś cisza...
31 sierpień 2018 : 16:37 Stoczniowiec | Zgłoś
+26 Widać że kampania ruszyła na calego
Duuuuiuuzo kiełbasy wyborczej w Stoczni Gdańsk. Smacznego.
31 sierpień 2018 : 19:54 Max | Zgłoś
+23 A na deser po tej kielbasie
Gruszki na wierzbie :-)
01 wrzesień 2018 : 00:18 Madzia | Zgłoś
+19 Spoko
to tylko konwencja wyborcza PIS. Przez ostatnie kilkanaście lat w Stoczni Gdańsk zamiast statków, robiono stalowe rury do wież, więc nie wiem, jak teraz mają tam budować statki. Wie ktoś kiedy ostatnio zbudowano tam normalny statek (nie licząc kadłubów kontenerowców robionych dla Stoczni Gdynia), bo moim zdaniem jeszcze w latach 90. ub. wieku.
31 sierpień 2018 : 21:35 Tadzio | Zgłoś
+17 Ostrów
Stocznia Gdańsk już dawno przeniosła się z lądu, gdzie były jej pochylnie, na Ostrów. Czy tam w ogóle są jakieś ich pochylnie, na którch można zbudować statek dłuższy niż 100 m?
01 wrzesień 2018 : 07:58 SSN | Zgłoś
+17 Wielki plan
Taaa... A świstak siedzi i zawija je w te sreberka
31 sierpień 2018 : 22:04 Wacenty | Zgłoś
+17 W ramach odbudowy stoczni
Najpierw odbudowali stępke w Szczecinie. Teraz pora na Gdańsk. Trzeba jakoś dociagnac do wyborów.
01 wrzesień 2018 : 00:37 Gryfiak | Zgłoś
+15 Tiaa... Wybory...
Tiaa... Wybory się zbliżają, aktywizacja PiSu jest aż nadto widoczna, a za tę aktywizację wyborczą PiS zapłacą po prostu podatnicy, czyli ja i Ty! To tak jak ze sławetną stępką pod budowę promów w Szczecinie - od roku rdzewieje w imię Kaczyńskiego w zakątku pochylni, a w tym czasie w Niemczech, w ciągu 11 miesięcy zbudowano i zwodzono największy na świecie statek wycieczkowy - zajebista i niesamowicie skomplikowana jednostka! Dajemy się dalej dymać pisowskim akcjom wyborczym? W sumie to i tak zapłaci za to durnowaty, ogłupiony podatnik-wyborca, jednak ja, nie dający się ogłupiać także z nie swojej woli zapłacę... Ale taki jest koszt życia w państwie sterowanym przez populistów, dochody spadają, życie coraz droższe, ale na pisowskie stocznie, 500+, 300+, czyli na kiełbasę wyborczą musimy się "zgadać"...
01 wrzesień 2018 : 07:59 Tiaa... Wybory... | Zgłoś
+9 Tiaa... Wybory... - errata
Miało być "zgadzać" nie "zgadać" - literówka z klawiatury - sorki
01 wrzesień 2018 : 08:03 Tiaa... Wybory... | Zgłoś
+17 Ale o co im chodzi?
Przecież sami sprzedali Stocznię Gdańsk ukraińcowi Tarucie, a teraz nacjonalizują i robią z tego sukces? Błądzicie jak dzieci we mgle. Sukces będzie jak będą kadry, znajomość rynku, relacje z armatorami, wygrane przetargi, konkurencyjne ceny i terminowa produkcja. A na razie jest pusta gadanina i zapowiedź sypania publiczną kasą do wybrańców, nieuczciwa konkurencja i działanie na szkodę normalnych firm stoczniowych, które same muszą zap... żeby mieć sukces!
01 wrzesień 2018 : 09:59 Maxon Activ | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter