Stocznie, Statki

W stoczni Fincantieri, w Sestri Ponente (Genua) położono stępkę pod budowę pierwszego z trzech statków wycieczkowych dla Virgin Voyages (część grupy Virgin Group).

O planach Virgin Voyages mówiono już w 2014 roku, kiedy to brytyjski miliarder i założyciel Virgin Group - Sir Richard Branson ogłosił stworzenie własnego przedsiębiorstwa żeglugowego zajmującego się eksploatacją wycieczkowców. List intencyjny na budowę trzech jednostek podpisano w czerwcu 2015 roku z włoską stocznią Fincantieri, a w październiku ubiegłego roku - umowę. 

Realizacja planu rozpoczęła się 31 października. W uroczystości położenia stępki udział wzięli m.in. wspomniany Sir Richard Branson, Tom McAlpin – prezes i dyrektor generalny Virgin Voyages, a także Alberto Maestrini – dyrektor generalny stoczni Fincantieri. 

Każdy ze statków będzie miał 278 m długości, 38 m szerokości, 1430 kabin, w których znajdzie zakwaterowanie ponad 2700 gości.

Wiadomo także, że wycieczkowce zostaną wyposażone w 8-cylindrowe i 12-cylindrowe silniki koncernu Wärtsilä 46DF, systemy odsiarczania i katalizatory spalin (czyli tzw. systemy selektywnej redukcji katalitycznej - SCR) oraz zintegrowane systemy nawigacyjne.

Wybrany dla statków Wärtsilä Hybrid Scrubber System ma zapewnić elastyczność przez możliwość pracy zarówno w trybie otwartym i zamkniętym, wykorzystując wodę morską do usunięcia tlenków siarki (SOx) z układu wydechowego. Natomiast znaczną redukcję emisji tlenków azotu (NOx) i cząstek stałych umożliwi system SCR. Stocznia i fiński koncern będą współpracować przy instalacji i uruchomieniu silników, a także pozostałych systemów.

Podróż pierwszym statkiem zaplanowano w 2020 roku z Miami. Jak zapowiadał miliarder, pasażerowie będą mogli wybrać się w siedmiodniowe rejsy po Karaibach, a w przyszłości także na Kubę. Pozostałe jednostki zostaną dostarczone właścicielowi w 2021 i 2022 roku.

Virgin Group to brytyjska grupa spółek działających w branży turystycznej i rozrywkowej pod wspólną marką Virgin. Organizacja została zarejestrowana w 1989 roku przez Richarda Bransona, natomiast jako działalność biznesowa funkcjonuje od 1970 roku. 

AL

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2549 4.3409
EUR 4.634 4.7276
CHF 4.6547 4.7487
GBP 5.2397 5.3455

Newsletter