Porty, logistyka

Do DCT Gdańsk na pokładzie Venta Maersk dotarły pomalowane w tęczowe barwy kontenery. Mają być symbolem różnorodności i akceptacji, ale także oddają ducha duńskiej firmy Maersk, która stoi za tą inicjatywą.

W 2020 roku, dwa 40- i 20-stopowe, w pełni funkcjonalne kontenery Maersk zostały pomalowane w tęczę, aby ostatecznie 11 marca br. mogły wyruszyć w podróż dookoła świata. Do tej pory pokonały trasę z Los Angeles do Jokohamy, następnie przez Szanghaj, Kanał Sueski do Europy m.in. Rotterdamu i Bremerhaven, a dzisiaj, tj. 2 lipca br. na pokładzie kontenerowca Venta Maersk dotarły do Gdańska. Swoją podróż zakończą w Kopenhadze na Copenhagen Pride 2021.

Podczas swojego światowego tournee kontenery będą dostępne dla pracowników A.P. Moller Maersk w strategicznych punktach podróży, aby mogli je podpisać. Już APM Terminals i pracownicy Maersk w Los Angeles zapoczątkowali tę tradycję znakowania.

Symboliczna inwestycja

Tęczowe kontenery Maersk służą jako symbol integracji i różnorodności. Firma odważnie dzieli się ze światem stanowiskiem, tworząc kulturę, w której wszyscy pracownicy, partnerzy i klienci czują się mile widziani i mogą być sobą bez osądzania ze względu na pochodzenie etniczne, płeć, wyznawaną religię czy orientację seksualną.

AL, rel (Maersk)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2696 4.3558
EUR 4.5759 4.6683
CHF 4.7668 4.863
GBP 5.2913 5.3981

Newsletter