Porty, logistyka

00Znane są już oferty zgłoszonych wykonawców na ostatni odcinek drogi ekspresowej S6 na trasie Trójmiasto - Słupsk. Inwestycja drogi krajowej S6 nabrała tempa.

Przyjęta przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego uchwała gwarantuje finansowanie ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Dzięki temu kolejne odcinki drogi powstaną szybciej niż we wcześniej planowanej formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Pomorze zyskało środki na budowę trasy S6 z Programu Budowy Dróg.

Wczoraj otwarto oferty na ostatni odcinek - pomiędzy Gdańskiem a Słupskiem -  priorytetowej dla mieszkańców Pomorza trasy S6. Inwestycja ta usprawni komunikację lokalną, ale poprawi też dojazd dla turystów. Obecnie obwodnica Słupska jest drogą dwujezdniową tylko w obrębie węzłów stąd konieczność jej rozbudowy.

"Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dziś jakie oferty wpłynęły na przetarg S6 w województwie pomorskim pomiędzy końcem obwodnicy Słupska a Bobrownikami. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Słupska i Pomorza. Zgodnie z wcześniej złożonymi obietnicami realizujemy plan budowy drogi ekspresowej S6. Kolejne 16 km, które zapewni spójny system drogowy oraz usprawni połączenie Słupska z Trójmiastem" - mówi rzecznik rządu Piotr Müller.

Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała oferty jakie wpłynęły w przetargu na budowę 16-kilometrowego odcinka pomiędzy końcem obwodnicy Słupska (węzeł Redzikowo) a Bobrownikami.
Będzie to trasa o przekroju po dwa pasy ruchu w obu kierunkach i z pasa awaryjnego postoju.

To kolejna z inwestycji GDDKiA, w której wykonawca ma możliwość wyboru rodzaju nawierzchni i sam zdecyduje czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną. Do przetargu stanęło pięć podmiotów - firm i konsorcjów. Najtańszą ofertę, na kwotę 473,55 mln zł, złożyło PUT Intercor. Zamawiający przeznaczył na to zadanie 750 mln zł.

W budowie w regionie pomorskim są już trzy odcinki S6 między Bożympolem Wielkim a Gdynią o łącznej długości ok. 41 km. Natomiast w fazie przetargu jest siedem odcinków drogi ekspresowej o łącznej długości ok. 104 km: Leśnice (k. Lęborka) - Bożepole Wielkie, druga jezdnia obwodnicy Słupska, Bobrowniki - Skórowo, Skórowo - Leśnice oraz ważna inwestycja dla Trójmiasta - S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej: Chwaszczyno - Żukowo oraz Żukowo - Gdańsk Południe wraz z obwodnicą Żukowa. Dodatkowo w 2021 roku ruszą kolejne przetargi na odcinki od obwodnicy Słupska do Koszalina.

rel (Piotr Müller, poseł na Sejm RP)

+13 Ile można na to czekać
Zastanawiam się czy doczekam sukcesu budowy tej trasy do lonca nam nadzieję że chociaż moje dzieci doczekają końca budowy i będą mogły pojechać po dobrej nawierzchni ile trzeba było czekać aby zacząć budować S6 która jest bardzo ważną trasa dla wszystkich nie tylko pomorzan
06 luty 2021 : 06:37 Olo | Zgłoś
+5 sukces
na tym polega sukces.
najpierw uwalić przetargi a później reaktywować i ogłaszać sukces. najlepiej jeszcze wkopać łopatę przed wyborami lub najlepiej otworzyć.
11 luty 2021 : 23:27 RP | Zgłoś
+1 Manipulacje z Trasą Kaszubską
Najpierw PiS - zaraz po wygranych wyborach- zablokował (na conajmniej 5 lat) budowę S6 Trasę Kaszubskiej- na odcinku: Gdynia -Słupsk-Sianów, bo chrzanił , że nie ma na nią Kasy i trzeba ja budować w trybie PPP. Teraz MM łaskawie uznał, że można już budować ją z Budżetu RP, z obawy , że straci dużo wyborców Pomorza w najbliższym czasie. Ohyda.
25 kwiecień 2021 : 17:35 Małgorzata | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3937 4.4825
EUR 4.6494 4.7434
CHF 4.5871 4.6797
GBP 5.3969 5.5059

Newsletter