Porty, logistyka

Unifeeder wprowadza na rynek nowe usługi transportowe bezpośrednio łączące rynek szwedzki z dobrze rozwiniętą siecią multimodalną w Europie.

W sierpniu Unifeeder wprowadzi osiem nowych, cotygodniowych rejsów pomiędzy Szwecją a głównymi węzłami wewnątrz - europejskimi w Polsce, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii. Nowa usługa zwiększy wydajność i elastyczność lokalnych firm. Wraz z możliwościami wewnątrzlądowymi, ulepszenie zapewni możliwość dotarcia na rynki globalne w sposób niezawodny, opłacalny i korzystny dla środowiska.

- Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom tak innowacyjne usługi. Krótkie terminy realizacji i przyjazne dla środowiska multimodalne rozwiązania połączą Szwecję jeszcze bardziej z rynkami europejskimi - mówi Timm Niebergall, dyrektor Unifeeder Shortsea.

- Ze względu na duże odległości w Szwecji i stosunkowo dużą zależność od eksportu i transportu drogowego, istnieje ogromny potencjał poprawy przepływu ładunków. Z właścicielami ładunków coraz częściej poszukującymi zrównoważonych rozwiązań transportowych, rośnie trend przekształcania ładunków paletowych z ciężarówek na kolejowe i morskie. Zawsze inspirujący jest fakt, że chęć dbania o środowisko zaczyna dyktować program, a rynek ponownie pokazuje, że dobrze jest łączyć biznes ze zrównoważonym transportem morskim - mówi Nicklas Romell, CCO w Porcie Helsingborg.

Dzięki odpowiedniej konfiguracji multimodalne rozwiązania przyczyniają się w znacznym stopniu do zmniejszenia ilości węgla w europejskim transporcie. Duża pojemność naszej floty pozwala nam zabrać większą liczbę ciężarówek z zatłoczonych europejskich dróg, na pokład jednego statku.

- Cieszymy się, że Unifeeder nie tylko podziela nasze ambicje, aby zaoferować bardziej zrównoważony transport poprzez przebudowę dróg, ale także proponuje tę nową usługę, aby osiągnąć założone cele. Z punktu widzenia biznesu nowe usługi są przełomowe w branży - mówi Magnus Grimhed, kierownik sprzedaży w Port Norrköping. Wybierając rozwiązania multimodalne, radzisz sobie z problemem braku kierowców ciężarówek, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia zatłoczenia i zmniejszenia emisji na europejskich drogach.

rel (Port Gdynia SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2534 4.3394
EUR 4.6388 4.7326
CHF 4.6631 4.7573
GBP 5.221 5.3264

Newsletter