Porty, logistyka

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kontrahentów, Port Gdynia rozpoczyna modernizację parkingu samochodów osobowych, w rejonie ul. Kwiatkowskiego 60. Jest on wykorzystywany przez pracowników i klientów firm, mających swoje siedziby w kompleksie czterech, sąsiadujących z nim budynków.   

Łącznie zostanie przebudowanych około 10 000 m2 powierzchni parkingu wraz z kompletnym uzbrojeniem podziemnym. Dodatkowo zmodernizowane zostaną drogi manewrowe, chodniki i mała architektura w postaci zieleńców. Inwestycja obejmuje również wymianę oświetlenia.

W wyniku przeprowadzonych robót zostanie zwiększona liczba miejsc parkingowych z obecnych 116 do 167, w tym 7 dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3,5 mln zł netto.

W imieniu Portu Gdynia swoje podpisy pod umową złożyli wiceprezesi: Grzegorz Dyrmo i Piotr Nowak. Firmę budowlano-drogową MTM SA reprezentowali: Marek Ignatowski - prezes zarządu oraz ryszard zaremba - wiceprezes zarządu.

"W dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę i praktycznie z marszu ruszamy z modernizacją, która potrwa 14 miesięcy.
W efekcie zakładamy, że już w kwietniu 2020 roku nasi Kontrahenci będą mogli cieszyć się nowym parkingiem. Dobrze zaprojektowany i wybudowany parking to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim lepsza dostępność do Portu i większa oszczędność czasu dla współpracujących z Portem Przedsiębiorców, a czas w naszej branży jest bezcenny" - mówi Grzegorz Dyrmo, Wiceprezes ds. Infrastruktury Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

Port Gdynia, planując i realizując swoje inwestycje przywiązuje dużą wagę do tzw. "zielonych rozwiązań". Również w tym wypadku znaczna część inwestycji została zaprojektowana z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Oznacza to m.in. budowę nowej kanalizacji deszczowej wraz z separatorem. Ekologia to także estetyka i przyjazne miejsce pracy dla pracowników firm z branży TSL. Stąd zagospodarowanie terenów wokół budynków poprzez nowe nasadzenia i nowoczesne oświetlenie.

Modernizacja i rozbudowa parkingu to pierwsza z wielu inwestycji, jakie rozpoczną się w bieżącym roku w Porcie Gdynia. Już niebawem ruszą prace przy budowie publicznego terminalu promowego. Tam również jedną z istotnych części projektu są rozwiązania drogowe.

rel (ZMP Gdynia)

Fot.: ZMP Gdynia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.444 4.5338
EUR 4.6156 4.7088
CHF 4.6771 4.7715
GBP 5.3356 5.4434

Newsletter