Porty, logistyka

Podczas XVI edycji rankingu Pereł Polskiej Gospodarki w kategorii: Perły Duże, Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA zajął pierwsze miejsce.

Pozycja na liście rankingowej, jak podkreśla redakcja anglojęzycznego magazynu „Polish Market” zależy od wielkości firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, a także od jej efektywności, dynamiki i płynności finansowej. Na uroczystej gali nagrodę z rąk pani Krystyna Woźniak-Trzosek odebrali: Adam Meller - prezes ZMPG SA oraz Grzegorz Dyrmo – wiceprezes ZMPG SA.

- Zajęcie tak prestiżowej pozycji w rankingu motywuje do dalszego wysiłku i dążenia w osiąganiu coraz to lepszych wyników. Dynamika naszej pracy, rozwój infrastruktury portowej, dobre wyniki finansowe - za takie właśnie efekty dostaliśmy tą nagrodę - mówi Adam Meller. - Przyznać trzeba, że w rankingu Port Gdynia już nie raz się pojawił ale dzisiejsze uhonorowanie to historyczny moment - dodaje.

- Przede wszystkim realizujemy nasze cele, jesteśmy w tym skuteczni i jak widać przekłada się to na wysokie noty rankingowe. Ważny jest rezultat, dane które dostarczamy do rankingu to liczby, których analiza jednoznacznie wskazuje, że wszystko co do tej pory dokonaliśmy realnie przekłada się na rozwój polskiej gospodarki - komentuje Grzegorz Dyrmo - wiceprezes ZMPG SA.

Co roku gala i wręczenie nagród poprzedzają badania, które mierzą kondycję polskich przedsiębiorstw. To efekt wieloletniej współpracy pani Krystyna Woźniak-Trzosek, redaktor naczelnej „Polish Market” z naukowcami z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji, Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Badanie rankingowe obejmuje ponad 2000 firm, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły: co najmniej 100 milionów złotych – Perły Duże, powyżej 1 miliarda złotych – Perły Wielkie.

rel (ZMPG SA)

0 478
Gdy mowa o porcie w Gdyni, zawsze nasuwa mi się na myśl firma Net-Cargo, z którą współpracuję od długiego czasu. Swoim profesjonalizmem i ogromną dbałością o klienta z pewnością przyczynia się do pozycji Gdyni jako portu lidera. Na najwyższe noty zasługuje ogromna dbałość o detale w kwestiach bezpieczeństwa ładunku.
21 luty 2019 : 10:55 Frank74 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter