Porty, logistyka

Otwarcie kolejnego odcinka drogi "urealnia sen" o dobrym połączeniu polskich portów z południem Europy; droga ta pozwoli uruchomić olbrzymi potencjał tkwiący w zespole portów Szczecin-Świnoujście - podkreślił w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.   

Adamczyk podczas sobotniej uroczystości otwarcia odcinka drogi ekspresowej między Nową Solą a Kaźmierzowem w Lubuskiem podkreślił, że to "szczególny dzień dla wszystkich, którzy niezmiernie trudzili się, aby oddać do użytkowania kolejny odcinek drogi bezpiecznej, przewidywalnej, jaką chcą poruszać się Polacy".

Według ministra "urealnia się sen" o dobrym połączeniu polskich portów z południem Europy. "Stoimy właśnie na takim ciągu komunikacyjnym, który pozwoli uruchomić olbrzymi potencjał tkwiący w zespole portów Szczecin-Świnoujście. Droga ekspresowa S3, która połączy nas niebawem z systemem dróg prowadzących na południe Europy - dróg w Czechach, w Austrii - właśnie ten potencjał pobudzi" - zaznaczył Adamczyk.

Jak mówił, oddanie kolejnych odcinków S3 spowoduje, że zespół portów Szczecin-Świnoujście będzie miał dostęp do autostrady A2, A4 i będzie miał połączenie z południową granicą Polski. Adamczyk podkreślił, że S3 ma "też wymiar niezwykle ważny" dla mieszkańców Lubuskiego, Dolnego Śląska oraz Zachodniopomorskiego.

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wskazał, że S3 jest najważniejszym połączeniem drogowym pomiędzy woj. lubuskim i dolnośląskim. Dzięki S3 - jak zaznaczył - w Polsce będą szybkie połączenia wzdłuż zachodniej granicy. "To jest jeden z trzech najważniejszych szlaków północ-południe w Polsce" - ocenił Kwieciński. (PAP)

Anna Tustanowska, Marcin Rynkiewicz

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter