Porty, logistyka

Norman Logistics Sp. z o.o. opublikowała nową prognozę, która przewiduje, że Polska stanie się logistycznym centrum Europy. Najnowsze dane OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) wskazują, że podniesienie standardów życia w Polsce sprzyja kształtowaniu się pozytywnych tendencji gospodarczych oraz szybkiemu rozwojowi rynku pracy.   

Specjaliści OECD docenili zmiany na polskim rynku pracy - spadek stopy bezrobocia do najniższego odnotowanego poziomu w ciągu ostatnich dwudziestu lat, rosnący popyt na pracę oraz fakt, że wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do znaczącego wzrostu średnich wynagrodzeń. Stopa bezrobocia w roku 2017 była niska - 4,9%, a co więcej wszystkie prognozy przewidują, że utrzyma się tendencja spadkowa w tym zakresie i w roku 2018 osiągnie poziom 4,2%, a w roku 2019 - 3,8%.

Poziom PKB będzie w dalszym ciągu wzrastał, ale w nieco wolniejszym tempie. Prognozy na rok 2018 przewidują, że wskaźnik ten osiągnie poziom 4,2%, natomiast w roku 2019 - 3,7%. Wypada również nadmienić, że w roku 2017 PKB wyniósł 4,6% [1].

Polska powinna rozważyć działania w obszarze eksportu produktów rolnych. Obecne rolnictwo stanowi 5% PKB, ale większość produkcji rolnej w Polsce jest wytwarzana na potrzeby własne [2]. Do towarów eksportowych zaliczają się głównie produkty mleczne, mięso i ziemniaki. Dzięki rozwojowi infrastruktury Polska będzie mogła zwiększyć poziom eksportu. Zdaniem Rolandsa Petersonsa (na zdjęciu), członka zarządu Norman Logistics Sp. z o.o., który podzielił się swoimi przemyśleniami na temat polskiej gospodarki, Morze Bałtyckie daje możliwość rozwoju szybszego przewozu towarów niż ten, który obecnie funkcjonuje.

Aby utrzymać ten pozytywny trend, Polska powinna szukać okazji inwestowania w podnoszenie sprawności operacyjnej, rozwój infrastruktury i innowacyjne rozwiązania. Powinna zostać opracowana strategia umożliwiająca kontynuowanie lub nawet zwiększenie ilości inwestycji infrastrukturalnych.

Norman Logistics Sp. z o.o. to międzynarodowa spółka logistyczna, której siedziba mieści się w Polsce od 2016 r. Prowadzi działalność w Europie oraz innych ważnych ośrodkach logistycznych świata. Głównym obszarem działalności spółki jest pośrednictwo w obrocie towarowym, szczególnie w zakresie transportu morskiego. 

rel (Norman Logistics Sp. z o.o.)

0 niskie bezrobocie rejestrowane
Rozkaz jest taki, żeby wyrzucać ludzi z urzędów pracy, utrudniać i wydłużać okresy bez możliwości rejestracji, Taka jest polityka tego rządu by ogłosić sukces najniższego bezrobocia, które realnie wynosi 15%. Praca jest za najniższą krajową, ciężka, fizyczna, zmianowa, częściowo dorywcza i okresowa z najgorszymi warunkami. Ci co pracują za najniższa żyję w nędzy i ubóstwie. Tak wygląda rynek pracy w cieniu propagandy sukcesu.
23 wrzesień 2018 : 00:29 maga | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter