Offshore

Opracowany przez amerykańską firmę Boston Dynamics zrobotyzowany pies będzie patrolował norweską platformę wiertniczą należącą do Aker BP - podała agencja Bloomberga. Spot otrzymał własny numer pracownika.

Pies-robot od Boston Dynamics będzie patrolować platformę wiertniczą zlokalizowaną na Morzu Norweskim. Aker BP sprawdzi umiejętności nowego pracownika w zakresie przeprowadzania inspekcji, wykrywania wycieków węglowodorów, a także gromadzenia danych i generowania raportów.

Firma Aker BP zaznaczyła we wtorek, że zamierza zostać pionierem w obszarze cyfryzacji przemysłu naftowego, podnosząc jednocześnie bezpieczeństwo i wydajność operacji na morzu. Przeprowadzi testy psa-robota we współpracy z producentem oprogramowania, firmą Cognite - podał Bloomberg.

"Takie urządzenia nigdy się nie męczą, mają większą zdolność przystosowywania się i gromadzenia danych - wskazał starszy wiceprezes ds. Operacji w Aker BP Kjetel Digre. Dyrektor generalny firmy Karl Johnny Hersvik powiedział, że jest "całkiem pewien", że Spot nie będzie ostatnim robotem, który znajdzie zatrudnienie w Aker BP. "

lus/ malk/

Fot., video: Aker BP

0 Boston Dynamics Spot
Adam Savage z "Pogromców Mitów" przetestował zdolności terenowe robota i wyszło nieźle(film na Youtube). Szkoda, że nie zrobił testów na jakiejś platformie wiertniczej w przydatności do jakichś "nietypowych ale technicznych zadań".
12 luty 2020 : 13:20 adi | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter