Offshore

Spółka Royal Dutch Shell plc, poprzez spółkę zależną Shell Offshore Inc (Shell) ogłosiła dziś, że doszło do rozpoczęcia produkcji w zarządzanej przez Shell platformie pływającej Appomattox miesiąc przed terminem.

Rozpoczęcie produkcji otwiera nowe możliwości głębinowe w amerykańskiej części Zatoki Meksykańskiej. Platforma Appomattox, której obecny szacunkowy poziom produkcji wynosi 175 000 odpowiedników baryłek ropy dziennie (boe/d) to pierwsze odkrycie komercyjne wdrożone do produkcji w głębinowej formacji Norphlet w Zatoce Meksykańskiej.

„To, że platforma Appomattox została bezpiecznie uruchomiona przed terminem i znacznie poniżej kosztów jest dowodem na nasze ciągłe zaangażowanie w zmniejszanie kosztów przez usprawnienia wydajnościowe w trakcie realizacji projektów – skomentował Andy Brown, dyrektor działu upstream w Royal Dutch Shell. – Appomattox będzie długoterminowym węzłem Shell w formacji Norphlet i pozwoli na połączenie kilku już odkrytych złóż, a także przyszłych pokładów” – dodał dyrektor.

Appomattox to historia wydajności przez innowacje. Poprzez zoptymalizowane planowanie realizacji, lepsze projekty i produkcję oraz profesjonalne odwierty platforma Appomattox pozwoliła na zaoszczędzenie ponad 40% kosztów od chwili podjęcia decyzji o rozpoczęciu inwestycji w roku 2015. Rozpoczęcie produkcji w Appomattox jest dopiero początkiem dalszej maksymalizacji przepływu zasobów w bogatym basenie Norphlet otaczającym platformę.

Głębinowa działalność Shell na całym świecie charakteryzuje się solidnymi planami rozwoju i wydobycia w Brazylii, USA, Meksyku, Nigerii, Malezji, Mauretanii i w zachodniej części Morza Czarnego. Poziom produkcji na świecie ma sięgnąć ponad 900 000 boe/d do roku 2020 z już odkrytych i opracowanych złóż. Firma jest nadal jednym z największych dzierżawców w amerykańskiej branży głębinowej i pozostaje jednym z czołowych wydobywców ropy i gazu ziemnego offshore w Zatoce Meksykańskiej. Shell opracowuje i zarządza projektami głębinowymi w celu zachowania konkurencyjności, a od roku 2014 firma zmniejszyła koszty opracowywania i prowadzenia działalności o około 45%.

0 Co to takiego...
...jakaś reklama Shella?
25 maj 2019 : 09:21 Barbarus | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter