Jachting

Załoga jachtu I Love Poland z kapitanem Grzegorzem Baranowskim zwyciężyła w 40 edycji St. Maarten Heineken Regatta w klasie jachtów Ocean Racing 1.

Jacht pływający pod auspicjami Polskiej Fundacji Narodowej to nie jedyny polski akcent w tych regatach. Załoga Przemysława Tarnackiego ścigająca się na jachcie Ocean Challenge Yacht Club – Austrian Ocean Racing Project zajęła 4 lokatę w tej samej grupie, a na miejscach 5 i 6 znalazły się załogi jachtów Nova Scotia – Sailing Poland z Maciejem Marczewskim i Green Dragon z Rafałem Sawickim za sterem.

Załoga Baranowskiego zajęła w szóstym wyścigu pierwszą lokatę w klasyfikacji „do mety” i w klasyfikacji generalnej zebrała 10 punktów. Tyle samo mieli Brytyjczycy płynący na jachcie Grace O’Malley. O ostatecznym przydziale miejsc na podium zadecydowała więc lokata na mecie ostatniego wyścigu. Polska załoga wygrała go, i dzięki temu zwyciężyła w swojej klasie.

Grace O’Malley zajęła w szóstym wyścigu miejsce trzecie, co ostatecznie dało Brytyjczykom drugą lokatę w klasie. Na trzecim miejscu ulokowali się żeglarze płynący pod banderą Niderlandów na jachcie „Childhood 1”.

Zwycięstwo w regatach Heinekena to kolejny udany start I Love Poland. Pod koniec lutego jacht zajął drugą lokatę w klasyfikacji Line Honours w regatach RORC Carribean 600 w kategorii jachtów jednokadłubowych. Załoga Baranowskiego zajęła wówczas 18 lokatę w klasyfikacji generalnej i 5 w grupie IRC Zero.